06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.32min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Robak: Nie zamierzam popadać w samozachwyt

Robak: Nie zamierzam popadać w samozachwyt

Marcin Robak nie zwal­nia tępa i strzela gola za golem. Wczo­raj 33-let­ni napast­nik ustrzelił dublet i jest samodziel­nym lid­erem klasy­fikacji strzel­ców Ekstraklasy.

Robak na swoim kon­cie ma już dziesięć bramek, a przed nim jeszcze pon­ad dwadzieś­cia spotkań. Czy uda mu się popraw­ić dorobek z cza­sów gry w Pogo­ni, gdy w 32 meczach zdobył 21 bramek i ode­brał koronę króla strzel­ców. – Niedawno zwró­ciłem uwagę, że jestem wysoko w klasy­fikacji strzel­ców, a ter­az objąłem fotel lid­era. Cieszy mnie to, ale nie zamierzam popadać w samozach­wyt. Nie jesteśmy jeszcze na półmetku, trud­no zachować taką ser­ię, a w drodze po koronę króla strzel­ców wiele może się jeszcze wydarzyć. Cieszę się, że strze­lam, ale najważniejsze, że druży­na wygry­wa, a że po moich golach to dodatkowy smaczek – przyz­na­je napast­nik Kolejorza.

Na swoim kon­cie doświad­c­zony sna­jper ma też pięć goli strzelonych po rzu­tach karnych. W czterech ostat­nich spotka­ni­ach Robak pewnie wyko­rzysty­wał „jede­nastkę”. – Czy przy­ciągam rzu­ty karne? Śmieje­my się z tego w szat­ni, ze dopó­ki mnie nie ma na boisku, to ich nie ma. To dobra okaz­ja, by odskoczyć rywalom, bo jestem napast­nikiem i rozlicza się mnie z bramek. Wiado­mo, że najłatwiej pokon­ać bramkarza z jede­nas­tu metrów.

W trzech ostat­nich meczach Kole­jorz strzelił łącznie dziesięć goli, nie tracąc ani jed­nego, co napawa optymizmem. – Mamy świet­ny bilans, zachowal­iśmy czyste kon­to i jesteśmy na fali wznoszącej. Ostat­nie spotka­nia były dla nas udane, ale nie zatrzy­mu­je­my się. Chce­my wygrać wszys­tkie spotka­nia do koń­ca rundy – deklaruje.

Po wczo­ra­jszym zwycięst­wie Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa zaj­mu­je piąte miejsce w tabeli, ale ter­az czeka­ją ją niezwyk­le trudne, dwa wyjaz­dowe spotka­nia w lidze. Najpierw rywal­iza­c­ja z Zagłę­biem Lubin, a później z Jagiel­lonią Białys­tok. – Przed nami ciężkie mecze. W Lubinie już niejed­nokrot­nie tra­cil­iśmy punk­ty, tak samo w Białym­stoku czy Krakowie. Te drużyny tak jak my, gra­ją o najwyższe cele. Jeśli prze­gramy, to czołówka nam odskoczy. O wszys­tkim zade­cy­du­ją bezpośred­nie starcia.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.