07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.0min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Robak: Szkoda takiego meczu, bo byliśmy lepszą drużyną

Robak: Szkoda takiego meczu, bo byliśmy lepszą drużyną

Gdy­by w meczu prze­ci­wko gdańskiej Lechii lep­szą skutecznoś­cią popisał się Marcin Robak Kole­jorz mógł­by spoko­jnie wracać do Poz­na­nia z kom­pletem trzech punk­tów. - Z prze­biegu meczu wyda­je mi się, że mieliśmy więcej okazji bramkowych. Lechia pomi­mo tego, że ich nie miała ich aż tyle to potrafiła wyrów­nać i w końców­ce zdobyć zwycięskiego gola. W dwóch sytu­ac­jach, w których mogłem strzelić bramkę fan­tasty­cznie inter­we­niował bramkarz Lechii, co mnie oczy­wiś­cie bard­zo martwiło. Pod koniec meczu te moje niewyko­rzys­tane sytu­acje się zemś­ciły i to nasi prze­ci­wni­cy wys­zli na prowadze­nie - oce­nia niedzielne spotkanie Robak.

- Całej drużynie się dobrze grało. W pier­wszej połowie Lechia nie miała praw­ie żad­nych okazji bramkowych, a bram­ka na 1:1 padła po stałym frag­men­cie gry. Widać, że po tym zwycięst­wie nad Pogo­nią dobrze się czu­je­my, potrafil­iśmy skutecznie atakować prze­ci­wni­ka oraz grać do przo­du. Szko­da takiego meczu, bo byliśmy lep­szą drużyną - pod­sumowu­je napast­nik Kole­jorza. - Gral­iśmy for­ma­c­ja­mi blisko siebie i poma­gal­iśmy sobie wza­jem­nie. Widać było, że Lechia miała z tym prob­lem. Zachowywal­iśmy się na boisku podob­nie jak pod­czas spotka­nia z Pogo­nią, atakowal­iśmy i chcieliśmy zdoby­wać bram­ki. Zabrakło szczęś­cia, by przy­wieźć punk­ty do Poz­na­nia — doda­je.

Kil­ka tygod­ni temu, gdy Jan Urban mówił na kon­fer­encji pra­sowej, że wyzdrowie­nie Marci­na Roba­ka moż­na trak­tować jak pojaw­ie­nie się nowego napast­ni­ka w zes­pole kibice nie wierzyli w jego słowa.  Wielu nie wierzyło także, że 34-let­ni napast­nik może nadal reg­u­larnie trafi­ać do bramek prze­ci­wników. Tym­cza­sem w tym sezonie to właśnie Robak jest najskuteczniejszym strzel­cem Kole­jorza — ma na swoim kon­cie 5 goli w 9 meczach. - Po przyjś­ciu tren­era Nena­da Bjel­i­cy udało mi się strzelić trzy gole w dwóch meczach i to cieszy. Szko­da, że ta strzelona w Gdańsku nie poz­woliła nam zdobyć kom­ple­tu punk­tów, ale mam nadzieję, że odwrot­nie będzie w kole­jnych spotka­ni­ach. Na chwilę obec­ną nie myślę jed­nak o koronie Króla Strzel­ców Ekstrak­lasy. Najważniejsza jest druży­na, by moje bram­ki poma­gały nam zwyciężać mecze. Współpra­ca całego zespołu wyglą­da fajnie i mam nadzieję, że potwierdz­imy to w kole­jnych spotka­ni­ach - zapowia­da Robak.

Przed piłkarza­mi Lecha czeka kole­jne wyzwanie — już w środę pode­jmą na wyjeździe chor­zows­ki Ruch w ramach roz­gry­wek Pucharu Pol­s­ki.  - Czeka nas ter­az szy­b­ka anal­iza meczu z Lechią, regen­er­ac­ja i rusza­my po awans do kole­jnej rundy pucharowej — kończy swo­ją wypowiedź napast­nik Lecha.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.