06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.31min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Robert Gumny na dłużej w Lechu

Robert Gumny na dłużej w Lechu

Robert Gum­ny przedłużył dziś umowę z Kole­jorzem. Młody defen­sor związał się klubem nową umową, którą obow­iązy­wać będzie do czer­w­ca 2021 roku.

19-latek jest wychowankiem Kole­jorza. Do pier­wszej drużyny trafił wios­ną 2016 roku po udanych wys­tę­pach w drużynie juniorów starszych. W Lechu zade­bi­u­tował w mar­cu tego samego roku w dolic­zonym cza­sie gry spotka­nia z Legią Warsza­wa. Od tego momen­tu roze­grał 22 mecze w pier­wszym zes­pole Lecha. W między­cza­sie został wypoży­c­zony do Podbeskidzia Biel­sko-Biała, gdzie grał wios­ną tego roku.

- Wiemy, że Robert ma duże umiejęt­noś­ci, ale poza nimi też ambicję i wolę wal­ki. To jest nasz wychowanek, który jest już zawod­nikiem pier­wszej drużyny i może być przykła­dem dla młod­szych piłkarzy jak zarządzać swo­ją kari­erą, rozwi­jać się w Lechu i budować swo­ją pozy­cję. W przyszłoś­ci pewnie będzie sil­nym punk­tem reprezen­tacji Pol­s­ki oraz dobrego europe­jskiego klubu — zaz­nacza prezes Lecha, Karol Klimczak.

Poprzed­nia umowa piłkarza z Kole­jorzem obow­iązy­wała do czer­w­ca 2019 roku. W poniedzi­ałek została przedłużona o dwa lata, co bard­zo cieszy samego zain­tere­sowanego. — Miałem jeszcze ważną umowę, ale prezes zapro­ponował jej przedłuże­nie z czego jestem zad­owolony. Dla młodego zawod­ni­ka sta­bi­liza­c­ja jest bard­zo waż­na. Liczę jed­nak przede wszys­tkim na to, że będę grał i to dużo. To jest najis­tot­niejsze — pod­kreśla piłkarz.

Guma” jest uni­w­er­sal­nym zawod­nikiem. Nom­i­nal­nie gra on na prawej obronie, ale pier­wsze kro­ki w seniorskim fut­bolu staw­iał na lewej stron­ie defen­sy­wy. Tam też wys­tępował w barwach Lecha na początku poprzed­niego sezonu. Na wypoży­cze­niu w Podbeskidz­iu był już prawym obrońcą i na tej stron­ie gra także od początku obec­nej kam­panii w zes­pole Nena­da Bjel­i­cy. Od koń­ca czer­w­ca 19-latek roze­grał już dziewięć meczów, w których spędz­ił 734 min­u­ty na boisku.

                                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                   Inf. prasowa

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.