Roczek” Stadionu Miejskiego

Kon­cert Stin­ga uświet­nił otwar­cie Sta­dionu Miejskiego w Poz­na­niu. Miało to miejsce 20 wrześ­nia 2010 roku. Od tego wydarzenia minął już pon­ad rok, jed­nak to dzisi­aj świę­tu­je­my rok nowego, „bardziej funkcjon­al­nego” obiek­tu. Przez ten czas Lech roze­grał na nim 21 meczów.

Pier­wszy został roze­grany 30 wrześ­nia 2010 roku, a rywalem był Red Bull Salzburg, z którym „Kole­jorz” zmierzył się w ramach roz­gry­wek w Lidze Europy. Łączni z tym meczem, Lech zagrał ich w ostat­nich dwu­nas­tu miesią­cach na Sta­dion­ie Miejskim 21. W ramach roz­gry­wek ligowych roze­grał ich 15, w europe­js­kich pucharach 4, a w Pucharze Pol­s­ki 2. Lech wygrał z nich 13, 5 zremisował i 3 przegrał.

Pier­wszą bramkę w mecz prze­ci­wko Red Bull Salzburg w obec­noś­ci 40 tysię­cy widzów zdobył w 47. min­u­cie Manuel Arbole­da, a Lech ostate­cznie wygrał tam­to spotkanie 2:0. Przez ostat­ni rok „Kole­jorz” zdobył na Sta­dion­ie Miejskim 33 bram­ki, a stracił zaled­wie 12.

Lechi­ci w tym cza­sie stra­cili samobójczą bramkę, która jest jedyną przez rok cza­su. Jej niech­lub­nym strzel­cem jest Manuel Arbole­da, a zdobył ją w meczu Pucharu Pol­s­ki z Polonią Warsza­wa. Aż dziesięć bramek dla „Kole­jorza” przez ten rok przy Buł­garskiej strzelił Artjom Rudnev.

Zde­cy­dowanie więcej arbi­trzy tych meczów roz­dali żół­tych kar­toników. Tych w his­torii „Nowej Buł­garskiej” było 66. Lechi­ci obe­jrzeli 32, a ich rywale 34 upom­nienia (w Lidze Europy: 9–5; w Pucharze Pol­s­ki: 0–4; w Ekstrak­lasie: 23–28).

Jedyną czer­woną kartkę przez rok cza­su obe­jrzał w meczu ze Śląskiem Wrocław Hubert Wołąkiewicz. W tylko jed­nym meczu sędzia był niezwyk­le wyrozu­mi­ały i nie ukarał żad­nego gracza choć­by żółtą kartką. Miało to miejsce w spotka­niu z Podbeskidziem Biel­sko-Biała, roze­granym w ramach Pucharu Polski.

Pię­ciokrot­nie Sta­dion Miejs­ki zapełnił się po same brze­gi. Cztery razy miało to miejsce pod­czas meczów w europe­js­kich pucharach i raz w meczu ligowym prze­ci­wko Legii. Jed­no spotkanie, z Górnikiem Zabrze, odbyło się bez udzi­ału publiczności.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress