03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.6godz.13min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ruch — Lech: Kolejorz uciszył gospodarzy

Ruch — Lech: Kolejorz uciszył gospodarzy

Lech Poz­nań wygrał spotkanie z Ruchem Chorzów 3:1 po przepięknych golach zawod­ników „Kole­jorza”. Początek pier­wszej połowy nie zwias­tował tak wysok­iej wygranej Lecha, ale wraz z kole­jny­mi min­u­ta­mi to przewa­ga Lecha rosła. W pier­wszej połowie trafie­nie Gajosa, później Jevti­cia. Gospo­dar­zom udało się strzelić bramkę kon­tak­tową, ale chwilę później kole­jny gol Jevti­cia pow­ięk­szył przewagę Lecha. Taki wynik dobrze zwias­tu­je przed arcy­ważnym spotkaniem z Legią za tydzień w sobotę w dzień 94. urodzin poz­nańskiego Lecha.

Początek meczu nie moż­na było zal­iczyć do ciekawego spotka­nia. Szczegól­nie Lech pozostawał bierny i raczej czekał na posunię­cia Ruchu, niż sam się na nie decy­dował. Tak­ty­ka pole­ga­ją­ca na poz­wole­nie na „wyszu­mie­nie” się Ruchu nie do koń­ca zadzi­ałała. Już w 7. min­u­cie Lech mógł stracić bramkę. Po błędzie Ara­ju­uriego, który źle zgrał piłkę do Buri­cia, do pił­ki już dopadł Stępińs­ki, jed­nak nie udało mu się strzelić.

Przez dłu­gi okres Lech nie stwarzał sobie żad­nych dogod­nych sytu­acji. Strza­ły nie zagrażały bram­ce Put­nock­iego, który do 44. min­u­ty nie miał praw­ie nic do robo­ty. Dopiero w 44. min­u­cie po koronkowej akcji „Kole­jorz” wyszedł na prowadze­nie.  Jevtić w środ­kowej częś­ci boiska podał do tyłem obró­conego do bram­ki Kow­nack­iego. Młody napast­nik z pier­wszej pił­ki ode­grał do Gajosa, a ten z 20 metrów huknął na bramkę i jego strzał powędrował pros­to w okienko.

Dru­ga połowa zaczęła się pod dyk­tan­do Lecha. Zan­im padła dru­ga bram­ka dla „Kole­jorza” wyśmien­itą okazję do strze­le­nia bram­ki miał Gajos, który jed­nak nie trafił w bramkę. W 56. min­u­cie po dośrod­kowa­niu Lovrenc­sic­sa, Jevtić w polu karnym przyjął piłkę, odd­ał strzał i po chwili mógł cieszyć się ze zdoby­cia bramki.

Podopieczni tren­era Urbana mieli dwubramkową przewagę i poczuli się pewniej na boisku. Pozwalali sobie na więk­szą kur­tu­azję i więcej rozluźnienia. To skończyło się bramką kon­tak­tową dla Ruchu po błędzie Trał­ki i Tet­te­ha. Po ich złym roze­gra­niu piłkę otrzy­mał Lip­s­ki, który zagrał w pole karne do Stępińskiego. Napast­nik „Niebies­kich” agresy­wnie poszedł na piłkę, minął pod­cinką Buri­cia i wpisał się na listę strzelców.

Mecz defin­i­ty­wnie zakończył w 70. min­u­cie Jevtić, który po indy­wid­u­al­nej akcji zal­iczył dublet. Szwa­j­car będąc na prawym skrzy­dle zszedł do środ­ka i po nieu­danym poda­niu zde­cy­dował się na strzał, który poszy­bował w okienko.

Końcówka spotka­nia to spokój Lecha, a wiele szarpanej gry gospo­darzy. Lechi­ci mieli jeszcze kil­ka okazji do pow­ięk­szenia prowadzenia, ale również Ruchowi zdarza­ły się sytu­acje, gdy mogli zbliżyć się do Lecha.

RUCH CHORZÓWLECH POZNAŃ 1:3

Bram­ki: 44’ Gajos, 56’, 70’ Jevtić

Żółte kart­ki: Koj; Kamiński

RUCH: Put­nocky – Kon­czkows­ki, Grodz­ic­ki, Koj, Oleksy – Sur­ma, Lip­s­ki – Mazek <84. Efir>, Iwańs­ki <72. Hanzel> , Mon­e­ta <73. Zieńczuk> – Stępiński

LECH: Burić –Ceesay, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Kadar – Tet­teh <88. Dud­ka>, Trał­ka – Lovrenc­sics, Jevtić <82. Volkov>, Gajos – Kow­nac­ki <65. Sisi>

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.