10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.18min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ruch-Lech: Lech Poznań awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Ruch-Lech: Lech Poznań awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Kole­jorz wygrał dzisiejsze spotkanie w Chor­zowie z Ruchem 3:0 i awan­sował do ćwierć­fi­nału Pucharu Pol­s­ki. Bram­ki zdobyli : Marcin Robak, Radosław Majew­s­ki i Szy­mon Pawłowski.

Od początku spotka­nia to Lech Poz­nań był lep­szą drużyną. Już w  4. min­u­cie Kędzio­ra dośrod­kowywał w pole karne, ale pił­ka została wybi­ta przez obrońcę prze­ci­wni­ka. Cztery min­u­ty później piłkę w środek bram­ki gospo­darzy lewą nogą posłał Darko Jevtić, lecz i jego strzał został obro­niony, tym razem przez Kami­la Lecha. Kil­ka min­ut później kon­tratak wyprowadzili zawod­ni­cy Walde­mara For­nali­ka, jed­nak Arak podał za ple­cy do Mon­e­ty. W 13. min­u­cie kole­j­na szansa dla poz­na­ni­aków, lecz uderze­nie Pawłowskiego nad poprzeczką znów został obro­niony przez golkipera gospo­darzy. Chwilę później bramkarz Ruchu został poko­nany. Rzut rożny wykony­wał Darko Jevtić, a w polu karnym Robak strzelił główką. Kole­jorz prowadz­ił 1:0 od 14. min­u­ty. Po stra­cie bram­ki zawod­ni­cy z Chor­zowa zła­pali wia­tr w żagle. Najpierw Mon­e­ta strze­lał w światło bram­ki, lecz lep­szy okazał się Jas­min Burić. Min­utę później inter­wenc­ja poz­nańskiego golkipera nie była już tak pew­na. Wypuś­cił on piłkę  z rąk po strza­le Lip­skiego, jed­nak w polu karnym był Kędzio­ra, który wybił fut­bolówkę. W 22. min­u­cie kon­tra Lecha, pokon­ać bramkarza gospo­darzy próbu­je kole­jny raz Szymek Pawłows­ki lecz i znów bezskutecznie. Co się odwlecze to nie uciecze. W 30. min­u­cie Pawłows­ki poda­je do Jevti­cia, ten dośrod­kowu­je do Majew­skiego i pomoc­nik Kole­jorza zdoby­wa swo­ją pier­wszą bramkę w niebiesko-białych barwach. Końcówka pier­wszej połowy należała do zawod­ników ze Śląs­ka. Próbowali Kon­czkows­ki i Przy­bec­ki, ale w obu przy­pad­kach strza­ły zostały obro­nione przez obrońców drużyny z Poznania.

Na początku drugiej połowy tren­erzy zde­cy­dowali się  na zmi­any. W Kole­jorzu boisko opuś­cił Marcin Robak, zastąpił go Daw­id Kow­nac­ki. W drużynie gospo­darzy na boisku pojaw­ili się Rafał Grodz­kic­ki i Jarosław Niez­go­da odpowied­nio za Marci­na Kowal­czy­ka i  Jaku­ba Ara­ka. Po wznowie­niu gry, to Lech Poz­nań znów domi­nował przy Cichej. W 52. min­u­cie Darko Jevtić podał do Szy­mona Pawłowskiego i tym razem udało się pomoc­nikowi Lecha pokon­ać golkipera Ruchu. Kole­jorz prowadz­ił już 3:0. Chwilę później akc­ja przeniosła się pod pole karne zawod­ników z Poz­na­nia. Przy­bec­ki dośrod­kowywał wprost w ręce Jas­mi­na Buri­cia.  Kole­j­na szansa pomoc­ni­ka Kole­jorza, który chwilę wcześniej zdobył bramkę, jed­nak min­i­mal­nie obok bram­ki. W 60. min­u­cie kole­jny raz próbował dośrod­kowywać Przy­bec­ki, jed­nak jego strzał wybił obroń­ca Lasse Nielsen. Po tej akcji pomoc­nik chor­zowskiej drużyny musi­ał zejść z boiska najpraw­dopodob­niej z powodu urazu. Zmienił go Piotr Ćwie­long. W 68. min­u­cie Jarosław Niez­go­da próbował pokon­ać Jas­mi­na Buri­cia, jed­nak Boś­ni­ak pewnie chwycił piłkę. Mimo, iż chor­zowian­ie spraw­iali sobie sytu­acje, żad­nej z nich nie potrafili wyko­rzys­tać i to Kole­jorz był lep­szą drużyną. Kole­j­na szansa dla goś­ci, Jevtić podał do Majew­skiego lecz czu­jny był Kamil Lech. Chwilę później z kon­trą wys­zli gospo­darze, Mon­e­ta dośrod­kowywał, główkował Jarosław Niez­go­da, lecz i z tym strza­łem poradz­ił sobie boś­ni­ac­ki bramkarz. W 80. min­u­cie kole­j­na groź­na akc­ja chor­zowian. Bramkarz Kole­jorza na raty obronił strza­ły najpierw Ćwie­lon­ga a potem Hanzela. Kil­ka min­ut później szan­sę na poko­na­nia golkipera Ruchu miał świet­nie gra­ją­cy dziś Darko Jevtić, lecz uderze­nie znów zostało obro­nione. Do koń­ca meczu wynik nie uległ zmi­an­ie. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy pewnie pokon­ali Ruch Chorzów 3:0.

Ruch Chorzów – Lech Poz­nań 0:3 (0:2)

Bram­ki: 14. Marcin Robak, 30. Radosław Majew­s­ki, 52. Szy­mon Pawłowski

Żółte kart­ki: 77. Rafał Grodz­ic­ki. 81. Paweł Oleksy

Ruch: Lech – Kowal­czyk (45.Grodzicki), Cichoc­ki – Oleksy, Kon­czkows­ki – Hanzel, Lip­s­ki – Mon­e­ta, Nowak, Przy­bec­ki (65. Ćwie­long) — Arak

Lech: Burić – Kędzio­ra, Bednarek, Nielsen, Gum­ny – Makuszews­ki ( 78. Jóźwiak), Majew­s­ki, Trał­ka, Pawłows­ki (62. Formel­la) – Jevtić –  Robak (45. Kownacki)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.