02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.51min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ruch — Lech: Ruch rozbity w Chorzowie

Ruch — Lech: Ruch rozbity w Chorzowie

Kole­jorz w ramach 15. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy pokon­ał Ruch 5:0 po bramkach Daw­i­da Kow­nack­iego, Darko Jevti­cia, Radosława Majew­skiego, Marci­na Roba­ka i Szy­mona Pawłowskiego.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci, którzy już w 2 min­u­cie mogli wyjść na prowadze­nie. Maciej Makuszews­ki zgry­wał piłkę do Macie­ja Gajosa, jed­nak jego strzał był zbyt lek­ki, by zaskoczyć bramkarza Ruchu. Odpowiedzieć próbowali gospo­darze, ale z dobrej strony pokazał się Matus Put­knocky łapiąc fut­bolówkę po uderze­niu głową przez Pio­tra Ćwie­lon­ga. Kil­ka min­ut później poważny błąd w defen­sy­wie popełnił Jan Bednarek, lecz obyło się bez straty gola po dobrej inter­wencji Put­nock­iego. W 13. min­u­cie szan­sę na otwar­cie wyniku mieli Niebi­escy. Przed polem karnym faulowany był Maciej Urbańczyk. Do pił­ki pod­szedł Paweł Oleksy, ale niez­nacznie się pomylił. Od tego momen­tu na boisku domi­nować zaczęli podopieczni Nena­da Bjel­i­cy, cho­ci­aż nie ustrzegli się błę­du. W 27. min­u­cie w pole karne wpadł Jarosław Niez­go­da, zagrał do Eduard­sa Vis­ni­akovsa, jed­nak Łotysz nie trafił w piłkę. Niewyko­rzys­tane sytu­acje się mszczą i dziesięć min­ut później prowadz­ił już Lech. Mar­tin Kon­czkows­ki non­sza­lancko zachował się w polu karnym, poda­jąc pros­to pod nogi Darko Jevti­cia. Szwa­j­car nie zwlekła i pokon­ał Lib­o­ra Hrdlickę. Drugą bramkę dołożył Daw­id Kow­nac­ki. Młodzieżowy reprezen­tant Pol­s­ki minął Urbańczy­ka, Rafała Grodz­ick­iego i pokon­ał bramkarza Ruchu.

Początek drugiej połowy należał do lechitów. Najlep­szą okazję na strze­le­nie gola miał Paulus Ara­ju­uri. Z rzu­tu rożnego dośrod­kowywał Radosław Majew­s­ki, a Fin odd­ał bard­zo groźny strzał, jed­nak dobrze inter­we­niował Kon­czkows­ki. W 59. min­u­cie wynik pod­wyższył Radosław Majew­s­ki. Pop­u­larny Maja otrzy­mał podanie od Macie­ja Makuszewskiego, wyszedł sam na sam i pewnym strza­łem pokon­ała bramkarza chor­zowian. Kole­jnego gola dorzu­cił Marcin Robak. Wprowad­zony chwilę wcześniej napast­nik Kole­jorza na boiska zostawł sfaulowany przez Rafała Grodz­ick­iego i sędzia podyk­tował rzut karny, którego włas­nie Robak zamienił na bramkę. W 78. min­u­cie na listę strzel­ców mógł się wpisać Maciej Gajos, ale jego strzał zablokował piłkarz Ruchu. W końców­ce meczu wynik ustanow­ił Szy­mon Pawłows­ki, paku­jąc piłkę do siat­ki po świet­nym zagra­niu Majewskiego.

Ruch Chorzów – Lech Poz­nań 0:5 (0:2)

Bram­ki: 37. Jevtić, 41. Kow­nac­ki, 59. Majew­s­ki, 67. Robak, 86 Pawłowski

Żółte kart­ki: 66. Grodz­ic­ki — 28. Bednarek

Ruch: Libor Hrdlic­ka – Mar­tin Kon­czkows­ki, Rafał Grodz­ic­ki, Marcin Kowal­czyk, Paweł Oleksy – Piotr Ćwie­long (75. Kamil Mazek), Łukasz Sur­ma (55. Patryk Lip­s­ki), Maciej Urbańczyk, Łukasz Mon­e­ta – Eduards Vis­nakovs (61. Jakub Arak), Jarosław Niezgoda

Lech: Matus Put­nocky – Tamas Kadar, Jan Bednarek, Paulus Ara­ju­uri, Tomasz Kędzio­ra – Maciej Gajos, Łukasz Trał­ka – Radosław Majew­s­ki, Darko Jevtić (75. Kamil Jóźwiak), Maciej Makuszews­ki (70. Szy­mon Pawłows­ki) – Daw­id Kow­nac­ki (65. Marcin Robak)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.