Rudnev już przeszedł do historii

Artiom Rud­nev kole­jny raz w tym sezonie znacznie przy­czynił się do odniesienia zwycięst­wa przez Lecha Poz­nań. Łotysz w meczu z Zagłę­biem Lubin popisał się już czwartym hat-trick­iem w trwa­ją­cych roz­gry­wkach i już ter­az zapisał się na kar­tach his­torii „Kole­jorza”. Nie było w przeszłoś­ci zawod­ni­ka, które­mu udało by się osiągnąć taki wynik.

Najskuteczniejszy napast­nik Lecha potrze­bował na to 17 meczów. Wyrów­nał tym samym wyczyn Rober­ta Lewandowskiego, który przed dwoma laty z takim właśnie dorobkiem strz­eleckim zdobył koronę Króla Strzelców.

W przeszłoś­ci Lechi­ci strze­lali jed­nak i znacznie więcej. Najlep­szy pod tym wzglę­dem był Włodz­imierz Jakubows­ki, który w 1965 roku zdobył 43 gole, a w spotka­niu z Vic­torią, w kwiet­niu tego roku, zdobył sie­dem bramek. Lech wtedy wys­tępował jed­nak w drugiej lidze, a bilans tego napast­ni­ka uwzględ­nia także spotka­nia elim­i­na­cyjne oraz barażowe, a więc 48 meczów. Biorąc pod uwagę wszys­tkie mecze w sezonie, to łotews­ki piłkarz “Kole­jorza” ma już 21 goli w 19 meczach (3 bram­ki w 2 spotka­ni­ach Pucharu Polski).

Na poziomie Ekstrak­lasy w Lechu więcej bramek miało tylko dwóch piłkarzy, Teodor Anioła  1949, 1950 i 1951 roku, kiedy 20 razy w sezonie pokony­wał bramkarza rywali oraz Jerzy Pod­brożny w 1992 roku trafił 20 goli, a rok później 25.

Już dzisi­aj Artiom Rud­nev zrów­nał się wynikiem nie tylko z Robertem Lewandowskim, ale również Andrze­jem Juskowiakiem. Łotysz jest również pier­wszym w his­torii klubu graczem, który cztery razy w sezonie zdobył hat-tric­ka. W Lechu trze­ma w sezonie popisy­wał się w przeszłoś­ci Teodor Anioła, ale nigdy nie udało mu się skom­ple­tować czterech hat-tricków.

W lidze pięć razy uczynili to gra­ją­cy w Wiśle, Hernyk Rey­man oraz Józef Kohut, a także  Lud­wik Gin­tel z Cra­covii, Ernest Wilmows­ki z Ruchu Chorzów.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress