Rudnev lepszy od ponad połowy ligi

O tym, że Artjom Rud­nev jest w fan­tasty­cznej dys­pozy­cji nie trze­ba niko­go przekony­wać. Dla Lecha zdobył w tym sezonie już 11 bramek, a to 64% sumy wszys­t­kich goli “Kole­jorza”. To bard­zo dużo, jed­nak skuteczność Łotysza jeszcze lep­iej ukazu­je fakt, że tylko suma wszys­t­kich trafień piłkarzy Legii jest lep­sza od Rudneva.

Lech na swoim kon­cie ma już 17 trafień. Z kolei Legia 12. To dwie najskuteczniejsze w tym sezonie drużyny. Trzy inne: Korona, Śląsk i Jagiel­lonia mają z napast­nikiem “Kole­jorza” bilans remisowy. Duży wpływ na taki wynik ma reg­u­larność w zdoby­wa­niu bramek kilku z piłkarzy tych klubów (Frankows­ki, Voskamp, Zielińs­ki), jed­nak jest ona zde­cy­dowanie niższa od skutecznoś­ci, którą Lechowi ofer­u­je Łotysz.

Ten może w tym sezonie dorów­nać Stanko Svitl­i­cy, który w sezonie 2002/2003 aż 24 razy pokony­wał bramkarzy rywali. O ten wynik nie musi być wcale trud­no. A do poko­na­nia grani­cy z poprzed­nich roz­gry­wek braku­je już tylko trzech trafień.

Rud­nev w tym sezonie zdobył już trzy hat-tric­ki (to reko­rd w his­torii Lecha). A mamy dopiero 7. kole­jkę T‑Mobile Ekstrak­lasy! Prob­le­mem Rud­ne­va jest jed­nak reg­u­larne zdoby­wanie bramek. Trafia on częs­to w tym sezonie, lecz nie w każdym meczu. Nie ma co narzekać. To piłkarz o wykończe­niu akcji, którego dawno w Poz­na­niu nie było.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress