Rudnev maszynista

Artiom Rud­nev swo­ją skutecznoś­cią zwraca uwagę kibiców od pier­wszej kole­j­ki tego sezonu. Wtedy zdobył dwie bram­ki w spotka­niu z ŁKS-em, a trze­cią zal­ic­zono na kon­to obroń­cy prze­ci­wni­ka, choć w jej zdoby­ciu duży udzi­ał miał napast­nik Lecha. Od tego meczu, który był nota bene inau­gu­ra­cyjnym spotkaniem sezonu, Łotysz jest lid­erem klasy­fikacji strzel­ców. I sukcesy­wnie zwięk­sza swo­ją przewagę.

W tym sezonie na kon­cie ma już 14 trafień, czyli tyle ile wystar­czyło w zeszłym sezonie do zdoby­cia korony Króla Strzel­ców. Zawod­nik “Kole­jorza” wyrów­nał więc w 9. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy osiąg­nię­cie Tomasza Frankowskiego z poprzed­niego sezonu, na które doświad­c­zony napast­nik Jagiel­lonii pra­cow­ał przez 29 meczów, w tylu bowiem “Franek” wystąpił.

Rud­nev od początku nowego sezonu strzela na zawołanie. Znacze­nie tego zawod­ni­ka dla Lecha jest bard­zo duże. W tej chwili jego dorobek stanowi 2/3 bramek zdoby­tych przez podopiecznych Jose Mari Bakero. Jak na pol­skie warun­ki taki rezul­tat może robić wraże­nie, choć nie należy jeszcze ogłaszać napast­ni­ka najlep­szym królem strzel­ców w historii.

Owszem Łotysz ma bard­zo dobry start i duże szanse na zdoby­cie pokaźniej liczy bramek. Najlep­szym wynikiem w his­torii roz­gry­wek jest ten osiąg­nię­ty w 1927 roku osiąg­nię­ty przez Hen­ry­ka Rey­mana, który 37 razy trafi­ał do bram­ki rywala. Do zakończenia sezonu jest jeszcze sporo cza­su, a jeśli Rud­nev nadal będzie tak strze­lał i nie będzie miał kłopotów ze zdrowiem może nadal strze­lać z zabójczą skutecznością.

Dziś jest niewąt­pli­wie najlep­szym i jedynym maszynistą “Kole­jorza”. Stanowi o jego sile, a kibice nawet nie chcą myśleć o tym, co by było, gdy­by Rud­nev nie mógł wys­tąpi w meczu Lecha. My napast­nikowi życzymy nadal takiej skutecznoś­ci, a kibi­com, aby nie musieli myśleć, co “Kole­jorz” zro­bi, gdy nie będzie mógł zagrać Rudnev.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress