01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.6godz.14min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rudnevs goni, Frankowski ucieka

Artjoms Rud­nevs zdobył wczo­raj swo­ją dziesiątą bramkę w lidzie i wyrów­nał się swoi­mi doko­na­ni­a­mi z Andrze­jem Niedzielanem i Tomaszem Frankowskim. Jed­nak ten dru­gi kilka­naś­cie min­ut później szy­bko odpowiedzi­ał napast­nikowi Lecha i strzelił w tym sezonie po raz jede­nasty. Wal­ka o tytuł króla strzel­ców w tym sezonie może być równie pasjonu­ją­ca, co ta o europe­jskie puchary.

 

Nie zmienia to fak­tu, że obec­ny sezon będzie jed­nym ze słab­szych w ostat­nich lat­ach. Na pięć kole­jek przed końcem lid­er tej klasy­fikacji ma zaled­wie 11 bramek. W zeszłym sezonie król strzel­ców miał na fin­iszu ligi ich 18, a więc o 7 więcej. Raczej mało praw­dopodob­ny jest sce­nar­iusz, w którym jeden z piłkarzy zna­j­du­ją­cych się w czołów­ce ligi zdobył jeszcze kil­ka bramek.

W sobotę znów zaskoczył Rud­nevs, który po dwóch meczach bessy przy­pom­ni­ał o sobie kibi­com Lecha. “Kole­jorz” nadal liczy się w walce o puchary, a napast­nik mis­trza Pol­s­ki w walce o tro­feum indy­wid­u­alne, więc na pewno w końcówkę sezonu będziemy mieli emocjonu­jącą. Pozosta­je wierzyć, że 28 maja po ostat­nim meczu ucieszymy się nie tylko z awan­su do pucharów, ale także ze zdoby­cia drugiego z rzę­du Króla Strzelców.

11 goli — Tomasz Frankows­ki (Jagiel­lonia Białystok),
10 goli — Andrzej Niedzielan (Korona Kielce), Artjoms Rudņevs (Lech Poznań),
9 goli — Darvy­das Šer­nas (Widzew Łódź), Abdou Raza­ck Tra­oré (Lechia Gdańsk),

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.