02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.2godz.28min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rudnevs pobije Lewandowskiego?

Artjoms Rud­nevs jest dla Lecha piłkarzem niezwykłym. Gdy Łotysz strzela bramkę “Kole­jorz” nigdy nie prze­gry­wa. Wielu kibiców mis­trza Pol­s­ki martwiło się, że po ode­jś­ciu Rober­ta Lewandowskiego będziemy mieli prob­lem z napast­nika­mi. Sprowad­zono trzech: jeden nie jest już zawod­nikiem Lecha, jeden jest blis­ki jego opuszczenia. Na placu boju pozostał jeden…

 

Artek” w tym sezonie zdobył gole już w trzy­nas­tu spotka­ni­ach, z czego dziewięć zakończyło się zwycięst­wem, a cztery remisem podopiecznych Jose Mari Bakero. Już ter­az Rud­nevs ma na swoim kon­cie osiem­naś­cie bramek. Zdobył je na trzech frontach: w Lidze Europy (5), Pucharze Pol­s­ki (4) i w Ekstrak­lasie (9).

Aby osiągnąć ten bard­zo dobry wynik potrze­bował 32 spotkań, w których na boisku łącznie spędz­ił 2104 min­u­ty. Łotysz zdoby­wa bramkę śred­nio co 116 min­u­ty. Jest to wynik dużo lep­szy od “Lewego”. Robert Lewandows­ki w poprzed­nim sezonie zdobył 21 bramek w 34 meczach. Na boisku spędz­ił 3097 min­ut, a więc bramkarza rywali pokony­wał śred­nio co 147 minut.

Przed dwoma laty Lewandows­ki zdobył dla Lecha 14 bramek w 40 meczach, a na boisku zagrał 3719 min­ut. Golkipera prze­ci­wni­ka napast­nik “Kole­jorza” pokony­wał co 265 minut.

Rud­nevs do zakończenia sezonu ma szan­sę wys­tąpić jeszcze w 9 meczach. W lidze zdobył 9 bramek. Tyle samo na swoim kon­cie ma Tomasz Frankows­ki, a jed­ną więcej Andrzej Niedzielan. Łotysz cały czas ma więc szan­sę na to, aby nie tylko powtórzyć sukces Lewandowskiego i zdobyć tytuł króla strzel­ców, ale także osiągnąć lep­szy wynik bramkowy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.