Rumak: Chcemy zagrać swoją piłkę

rumak mariusz (4)- Gramy o trzy punk­ty bez wzglę­du na to jak ułoży się tabela. Przyjdą na sta­dion kibice, którzy chcą nas obe­jrzeć i musimy im się odwdz­ięczyć dobrym wys­tępem – powiedzi­ał przed meczem z Podbeskidziem Biel­sko-Biała Mar­iusz Rumak.

- Moi piłkarze pracu­ją bard­zo pro­fesjon­alne, więc nie obaw­iam się o brak motywacji. Wierzę, że pode­jdą do meczu z pełnym zaan­gażowaniem, nie tylko w momen­cie matem­aty­cznych szans na mis­tr­zost­wo, ale też wtedy, gdy­byśmy tych szans już nie mieli — przyz­na­je szkoleniowiec.

- Chce­my zagrać swo­ją piłkę, prze­jąć kon­trolę nad meczem i reagować na wydarzenia na boisku. Jeśli ryw­al wyjdzie wysokim pressingiem, to umiemy z niego wychodz­ić, a gdy zagra z tyłu i będzie czekał, to też wiemy, co zro­bić. Wiele jed­nak zależy od tego, czy nasz sposób gra­nia przełożymy na boisko. Bo my wiemy jak grać — pod­kreśla trener.

- Kibiców do przyjś­cia na sta­dion może­my zachę­cić grą. Jeśli ktoś ma w pamię­ci wys­tępy w ostat­nich ośmiu meczach, to w nich prze­gral­iśmy tylko raz. Jeśli ludzie są wtedy, kiedy gramy o mis­tr­zost­wo, to nie przyjdą na sta­dion, a gdy są bo lubią piłkę, to przyjdą. Lech ma duże zau­fanie kibiców i pow­tarzam piłkar­zom, że nie może­my go zaprzepaś­cić - uważa Rumak.

- Dem­jan to bard­zo dobry zawod­nik, bard­zo doświad­c­zony, który nie przy­pad­kiem strzelił 13 bramek w lidze. Jest w takiej formie, że każdy jego strzał leci w bramkę. Przed rok­iem intere­sowałem się nim, bo ma pro­fil piłkarza, jakiego byśmy potrze­bowali na pozy­cji dziewięć, ale nie wpisu­je się w wiekiem w nasz zespół - zaz­nacza szkoleniowiec.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress