01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.43min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: Jeśli Zagłębie chce grać o puchary, musi wygrać

mariusz rumak- Jed­na wygrana to przy­padek, dwie to zbieg okoliczność, a przy trzech może­my mówić o serii. Tak mówię piłkar­zom. Nie chcę mówić o tym, że zaczy­namy ser­ię wygranych u siebie, a jedynie kole­jnych krokach. Obyśmy w niedzielę zobaczyli dobrą grę i trzy punk­ty — mówi Mar­iusz Rumak przed meczem z Zagłę­biem Lubin.

- Jeśli Zagłę­bie chce grać o puchary, to będzie chci­ało u nas wygrać. Musi więc wyjść wyżej, a jeśli tak się stanie, to będziemy mieli fajny mecz. Moż­na założyć, że druży­na zagra defen­sy­wnie, ustawi się pod swo­ją bramką, ale będzie czekać na kon­trę. Trze­ba jed­nak kiedyś tę kon­trę przeprowadz­ić i się otworzyć. To zwias­tu­je dobre spotkanie, a my chce­my, żeby nasze mecze podobały się kibi­com - przyz­na­je trener.

- W Gli­wicach widzieliśmy kierunek roz­wo­ju zespołu. W obronie, ataku i momen­cie prze­jś­cia z obrony do ataku i ataku do obrony. W tych ele­men­tach chce­my na boisku domi­nować. To są kwest­ie niedostrze­galne dla kibiców, którzy do meczów pod­chodzą emocjon­al­nie, ale wynika­ją one z naszej strate­gii i tak­ty­ki. Nie chcę oce­ni­ać tego, że Lech gra dobrą piłkę, bo sztuką jest zagrać wiele spotkań w ten sposób — zauważa szkoleniowiec.

- Z Legią Zagłę­bie dobrze rozpoczęło, potem coś się zacięło. Czy to będzie podob­ny mecz nie wiem, mam nadzieję, że też wygra gospo­darz. Jeśli Zagłę­bie dobrze rozpoczęło z Legią, to będą skon­cen­trowani od pier­wszej min­u­ty. My też będziemy musieli być i zaatakować od samego początku. Magia sta­dionu w Poz­na­niu zawsze ma znacze­nie. Cza­sa­mi do pres­ja powodu­je, że ryw­al się odkry­wa, zespoły wznoszą się na wyżyny swoich umiejęt­noś­ci. Jak temu zaradz­ić? Trze­ba kon­trolować spotkanie od pier­wszej min­u­ty — pod­kreśla Rumak.

- Mam nadzieję, że ostat­nie mecze, które gral­iśmy przy­czynią się do tego, że przyjdzie więcej ludzi, bo to dla nich gramy. Chodzi o to, żeby ludziom się podobała nasza gra. Na tym pole­ga sport. Mam nadzieję, że wspól­nie z wios­ną i naszą dobrą grą zachęcimy Wielkopolan do tego, aby zobaczyli naszą grę. My zro­bimy wszys­tko, aby nasza gra była dobra, a wynik odpowied­ni - mówi trener.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.