27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.4godz.50min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: Jutrzejsze spotkanie reklamą polskiej piłki

- Uważam, że oba zespoły mają równe szanse na zwycięst­wo. Nadal mamy szanse na mis­tr­zost­wo. Jeżeli zdobędziemy trzy punk­ty, to na pewno zagramy w pucharach – stwierdz­ił tren­er Mar­iusz Rumak.

- Sta­dion na Łazienkowskiej jest najlep­szym miejscem na to, by odmienić nieko­rzyst­ną passę naszych meczów na wyjeździe. My zro­bimy wszys­tko, żeby wygrać. Nie będziemy grać na remis, ani sza­chować. Będziemy grać w piłkę i dążyć do zdoby­wa­nia goli.

Tren­er Rumak pod­sumował też okres przy­go­towaw­czy do meczu z Legią. — Jestem zad­owolony z formy moich piłkarzy. Moty­wu­ją nas kole­jne zwycięst­wa. Wyglą­damy też dobrze fizy­cznie, więc mogę być dum­ny. Bartek Ślusars­ki jest już zdrowy i może zagrać 90 min­ut. W dobrej formie jest też Štil­ić. Nie wiem, czy zagra Rud­nev. Jeśli zasłuży, to tak. Zde­cy­du­ję po dzisiejszym treningu. Jed­nak to wcale nie jest tak, że zawod­nik, który siedzi na ław­ce rez­er­wowych jest gorszy od tego z pier­wszej jedenastki.

Spośród młodych zawod­ników są sil­ni psy­chicznie, ale są też słab­si. Na pewno przy­na­jm­niej jeden z nich wyjdzie na boisku w meczu z Legią – sko­men­tował ewen­tu­al­ną grę nas­to­latków z Lecha.

Mar­iusz Rumak powiedzi­ał też: — Tren­er powinien chłod­no pod­chodz­ić do takich spotkań. Jestem z Poz­na­nia i wiele spotkań z Legią zapadło mi w pamię­ci, jed­nak jako szkole­niowiec muszę zachować spokój. Również zawod­ni­cy muszą panować nad swoi­mi emoc­ja­mi, by móc wygrać to spotkanie.

Mam nadzieję, że jutrze­jsze spotkanie będzie reklamą pol­skiej pił­ki. Zarówno przez wspani­ałą grę, jak i dzię­ki wspani­ałej atmos­ferze na try­bunach – zakończył Rumak.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.