Rumak: Kluczowe pojedynki jeden na jeden

- Bru­tal­nie, to nie znaczy ostro. Korona nie prezen­tu­je bru­tal­nego fut­bolu. Mówiłem zawod­nikom, że zespoły, które gra­ją z nią tak jak ona, zaj­mu­ją się nie graniem w piłkę a wojowaniem. Później dosta­ją więcej kartek. Nie moż­na grać z Anglika­mi po ang­iel­s­ki, trze­ba grać swo­ją piłkę – mówi przed meczem z Korona Mar­iusz Rumak, tren­er Lecha.

Szkole­niowiec spodziewa się w Kiel­cach ostrej gry, ponieważ oba zespoły mają jeszcze w tym sezonie o co wal­czyć. – Musimy być w tym spotka­niu zde­ter­mi­nowani, szczegól­nie w poje­dynkach jeden na jeden, one mogą być kluc­zowe. Nie może być tak, że agresy­w­na gra spowodu­je, że zapom­n­imy o tak­tyce – zwraca uwagę.

W poprzed­ni week­end piłkarze Lesz­ka Ojrzyńskiego dość nieoczeki­wanie ulegli Górnikowi Zabrze 2:0. – Nie potwierdzili swo­jej wysok­iej jakoś­ci jaką mają, dlat­ego będą chcieli pokazać, że to był wypadek przy pra­cy. Czeka nas bard­zo trud­ny mecz – twierdzi Mar­iusz Rumak. – To będzie podob­ne spotkanie do tego z Górnikiem, które zagral­iśmy. Tą druży­na, która po meczu z nami wygrała dwa spotka­nia i tylko z nami straciła punk­ty – zaz­nacza trener.

Lechi­ci na wyjaz­dowe zwycięst­wo czeka­ją od 1 październi­ka. Wtedy pokon­ał Cra­cov­ię 3:0. – Nie pod­chodzę do tego w takich kat­e­go­ri­ach. Dla mnie mecz to mecz, to jest ważne. Stra­cil­iśmy u siebie atut boiska, bo to jest fatalne, a gra­jąc na wyjeździe uśmiecham się, że będziemy mogli trochę pograć w piłkę - mówi.

Opiekun Lecha pokusił się o przewidze­nie wyniku. – To czas na to, żeby Artiom strzelił czy bram­ki - kończy trener.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress