10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.33min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: Korona nie gra ostro i brutalnie

- Nie jestem trenerem, który po porażce chci­ał­by mieć więcej cza­su na tren­ing. Ja chęt­nie zaraz po meczu zagrałbym kole­jne spotkanie, najlepiej z zespołem, który mnie pokon­ał. To jest moje pode­jś­cie do sportu – mówi przed meczem z Koroną Kielce Mar­iusz Rumak.

- Nie uważam, że Korona gra bru­tal­nie i ostro. Nie zgadzam się z tym, ponieważ to zespół, który prefer­u­je zde­cy­dowany atak na zawod­ni­ka. Gra­ją twar­do, lecz nie ostro. To men­tal­ność tego zespołu i sposób gry wypra­cow­any przez tren­era. Zdarza­ją im się momen­ty, kiedy przes­ta­ją kon­trolować emoc­je i zaczy­na­ją grać bru­tal­nie i wtedy sędziowie powin­ni reagować, ale to tylko momen­ty - przyz­na­je trener.

- Ostat­nio Korona też, tak jak my, ma pewne prob­le­my kadrowe. Posi­ada­ją jed­nak fajnych zmi­en­ników, którzy nie spowodu­ją, że ten zespół będzie słab­szy pod wzglę­dem jakoś­ci. Spodziewamy się twardego spotka­nia. Takie mecze gra Korona od dłuższego cza­su i nie zmieni tego sty­lu — twierdzi szkoleniowiec.

- Aura za oknem nie sprzy­ja grze w piłce. Trze­ba będzie uproś­cić pewne mech­a­nizmy, a to nie poma­ga zbu­dować fajnego wid­owiska. Na samą roz­grzewkę trze­ba będzie wyjść wcześniej — uważa Rumak.

- Nie chodzi tutaj tylko o mecz, ale o przy­go­towa­nia do tren­ingów, bo przy­puszczam, że więk­szość zespołów w Polsce miała w tym tygod­niu z tym prob­lem. Chce­my, żebyśmy grali więcej i dłużej, ale nie mamy do tego warunk­ów — dodaje.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.