27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.4godz.10min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: Lechia zagra z kontry

Spotkanie Lecha z Lechią będzie kole­jnym, w którym Mar­iusz Rumak spot­ka się z dużo bardziej doświad­c­zonym trenerem. Paweł Janas był swego cza­su nawet szkole­niow­cem reprezen­tacji Pol­s­ki. -Każdy tren­er jest bardziej doświad­c­zony, niż ja. W których meczach to miało znacze­nie, widać po wynikach. Podob­nie będzie ter­az — mówi Mar­iusz Rumak.

Prze­ci­wnikiem drużyny przez niego prowad­zonej będzie Lechia Gdańsk, której celem nadrzęd­nym jest utrzy­manie w T‑Mobile Ekstrak­lasie. - Ten zespół ma określoną jakość, dobrych piłkarzy, ale mecze nie zawsze im wychodzą. Podob­ną sytu­ację mieliśmy przed Cra­cov­ią, która zagrała z nami dobre spotkanie, ale my lep­sze - przyz­na­je tren­er. -Nie chce mówić czy zasługu­ją na utrzy­manie. Na pewno to druży­na z trady­c­ja­mi, która chce zostać w Ekstrak­lasie — dodaje.

W barwach Lechii na wios­nę wys­tępu­je wypoży­c­zony z Lecha, Jakub Wilk. — Z per­spek­ty­wy cza­su zro­bił dobrze. Gra reg­u­larnie, może do nas wró­cić, jeśli zespół budowany latem będzie go potrze­bował. Z anal­izą poczekam jed­nak do koń­ca sezonu, pozostało pięć meczów — zaz­naczył trener.

Szkole­niowiec Lecha ze spoko­jem odnosi się do kwestii mobi­liza­cji przed spotkaniem z Lechią. - Ona jest taka sama jak przed najważniejszym meczem sezonu jak mówiono o Wiśle, z Koroną Kielce, którą gral­iśmy o puchary. Zgodzę się, że jest najważniejszy, bo kole­jny. Później najważniejsza będzie Legia, ponieważ jest pier­wsza, znacze­nie będą miały relac­je między mias­ta­mi, kibice, a następ­na Polo­nia, bo liczy się w walce o puchary. Dla mnie każdy mecz jest najważniejszy, w każdym musimy być opty­mal­nie zmo­bi­li­zowani — twierdzi opiekun „Kole­jorza”.

Jakiego sce­nar­iuszu w tym spotka­niu spodziewa się Mar­iusz Rumak? - W ostat­nich meczach bronili się całym zespołem i grali z kon­try, więc tak może wyglą­dać niedzielne spotkanie — zakończył trener.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.