06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.20godz.22min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: Lechia zagra z kontry

Spotkanie Lecha z Lechią będzie kole­jnym, w którym Mar­iusz Rumak spot­ka się z dużo bardziej doświad­c­zonym trenerem. Paweł Janas był swego cza­su nawet szkole­niow­cem reprezen­tacji Pol­s­ki. -Każdy tren­er jest bardziej doświad­c­zony, niż ja. W których meczach to miało znacze­nie, widać po wynikach. Podob­nie będzie ter­az — mówi Mar­iusz Rumak.

Prze­ci­wnikiem drużyny przez niego prowad­zonej będzie Lechia Gdańsk, której celem nadrzęd­nym jest utrzy­manie w T‑Mobile Ekstrak­lasie. - Ten zespół ma określoną jakość, dobrych piłkarzy, ale mecze nie zawsze im wychodzą. Podob­ną sytu­ację mieliśmy przed Cra­cov­ią, która zagrała z nami dobre spotkanie, ale my lep­sze - przyz­na­je tren­er. -Nie chce mówić czy zasługu­ją na utrzy­manie. Na pewno to druży­na z trady­c­ja­mi, która chce zostać w Ekstrak­lasie — dodaje.

W barwach Lechii na wios­nę wys­tępu­je wypoży­c­zony z Lecha, Jakub Wilk. — Z per­spek­ty­wy cza­su zro­bił dobrze. Gra reg­u­larnie, może do nas wró­cić, jeśli zespół budowany latem będzie go potrze­bował. Z anal­izą poczekam jed­nak do koń­ca sezonu, pozostało pięć meczów — zaz­naczył trener.

Szkole­niowiec Lecha ze spoko­jem odnosi się do kwestii mobi­liza­cji przed spotkaniem z Lechią. - Ona jest taka sama jak przed najważniejszym meczem sezonu jak mówiono o Wiśle, z Koroną Kielce, którą gral­iśmy o puchary. Zgodzę się, że jest najważniejszy, bo kole­jny. Później najważniejsza będzie Legia, ponieważ jest pier­wsza, znacze­nie będą miały relac­je między mias­ta­mi, kibice, a następ­na Polo­nia, bo liczy się w walce o puchary. Dla mnie każdy mecz jest najważniejszy, w każdym musimy być opty­mal­nie zmo­bi­li­zowani — twierdzi opiekun „Kole­jorza”.

Jakiego sce­nar­iuszu w tym spotka­niu spodziewa się Mar­iusz Rumak? - W ostat­nich meczach bronili się całym zespołem i grali z kon­try, więc tak może wyglą­dać niedzielne spotkanie — zakończył trener.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.