07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.0godz.2min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: Myślimy o tym, jak my chcemy zagrać

- Każdy z meczów, które prze­gral­iśmy w tym sezonie był inny. Pewne jest to, że aby pokon­ać Lecha trze­ba mu strzelić więcej, niż jed­nego gola. Jeśli chce­my wygrać w Biel­sku-Białej, to wystar­czy trafić gola i zdobyć gola. Podbeskidzie jed­nak potrafi pod­nieść się i doprowadz­ić do wyrów­na­nia. Musimy na to uważać – mówi przed poniedzi­ałkowym spotkaniem Mar­iusz Rumak.

- Myślimy przede wszys­tkim o tym, jak my chce­my zagrać. Podbeskidzie potrafi zagrać nieźle, pojaw­ia się też automatyzm, ale mają na razie mało punk­tów. Ich gra nie przynosi efek­tów, cho­ci­aż wiedzą jak grać i mają pewne założe­nia tak­ty­czne. Do ich real­iza­cji braku­je niewiele – uważa trener.

-Nie uważam, że mamy kłopo­ty w defen­sy­wie. Owszem nie jest to kom­fort wyboru wszys­t­kich zawod­ników, ale do dys­pozy­cji mam czterech graczy, który w grach kon­trol­nych zagrali na środ­ku obrony i są zdrowi. Spośród nich wybiorę dwóch, których wys­tęp da nam najwięcej korzyś­ci – mówi szkoleniowiec.

- Bard­zo ważne dla nas jest zachowanie równowa­gi w defen­sy­wie i ofen­sy­wie. Mamy swój pomysł na ten mecz. Chce­my wysoko odbier­ać piłkę, jeśli będziemy tego potrze­bować. Ważne jest to, gdy ja także tracimy, ponieważ musimy być przy­go­towani na to. Może się również zdarzyć tak, że cofniemy się, żeby prze­ci­wnik zagrał odważniej i się otworzył. W cza­sie trwa­nia meczu są pewne momen­ty, chce­my je wyko­rzysty­wać. Nie moż­na całego meczu atakować — przyz­na­je Rumak.

- Mecz z Legią poz­wolił nam nauczyć się najwięcej odkąd zostałem trenerem Lecha. Jeden z moich zawod­ników po anal­izie powiedzi­ał: „Tak źle to nawet w junio­rach nie gral­iśmy”. I miał rację — powiedzi­ał trener.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.