11.02.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Wisła Płock vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.6godz.57min.
13.80 X3.50 21.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak nie wygrał jeszcze z Jagiellonią

rumak mariuszW pol­skiej lidze jest tylko jeden zespół, z którym Mar­iusz Rumak jeszcze nie wygrał. Tą drużyną jest nasz najbliższy ryw­al — Jagiel­lonia Białystok.


“Jaga” to był dru­gi prze­ci­wnik, z którym Mar­iusz Rumak mierzył się na poziomie ligowym. Po trzech spotka­ni­ach z Wisłą Kraków — mis­trzem kra­ju — opiekun Lecha pojechał do Białegos­toku, który obcy mu nie był. I prze­grał po słabym meczu w wyko­na­niu “Kole­jorza” 0:2.

Jesienią nie było lep­iej. Lech punk­tował, był w niezłej dys­pozy­cji, a trzy tygod­nie wcześniej zde­molował Piast Gli­wice 4:0. Przy­jechał Tomasz Haj­to i przy­pom­ni­ał o sobie. Jagiel­lonia po raz pier­wszy w his­torii wywiozła z Poz­na­nia choć­by punkt. I miała prawa do zadowolenia.

Dla Mar­iusza Ruma­ka nasz najbliższy ryw­al to jed­nak wyjątkowy klub. To tam właśnie zdoby­wał tren­er­skie szli­fy jako opiekun drużyny Młodej Ekstrak­lasy. Po rok jed­nak wró­cił, aby zostać asys­ten­tem Jose Mari Bakero, a kil­ka miesię­cy później pier­wszy trenerem “Kole­jorza”. W Białym­stoku pra­cow­ał, gdy seniorską “Jagę” prowadz­ił Michał Probierz.

Dzisi­aj za nią odpowia­da Tomasz Haj­to. To właśnie on spędza sen z powiek obec­ne­mu szkole­niow­cowi Lecha, który z nim jeszcze nie wygrał. Bilans 0:4 nie jest zachę­ca­ją­cy, ale ewen­tu­alne zwycięst­wo w poniedzi­ałek będzie znacznie ważniejsze, niż przeszłość szkole­niow­ca w kon­tekś­cie jego rywal­iza­cji z Jagiel­lonią. Każdy bilans moż­na bowiem popraw­ić, a każ­da pas­sa w końcu się skończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.