27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.6godz.8min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak o taktyce: Drużyna musi reagować

- To nie był Lech, który miał tylko złe rzeczy. To Lech, który potrafił być przy piłce, domi­nować, narzu­cać swój styl gry, tak chci­ałbym grać, ale nie tylko w fazie ofen­sy­wnej. Chcę, aby zespół wiedzi­ał, co ma robić, gdy piłkę traci — pod­kreśla Mar­iusz Rumak.

Nowy tren­er „Kole­jorza” tłu­maczył zgro­mad­zonym dzisi­aj na kon­fer­encji pra­sowej dzi­en­nikar­zom, jak chce, aby jego druży­na grała. — Zależy mi na tym, aby zespół wiedzi­ał jak należy roze­grać piłkę, aby wejść w pole karne. Na pewno będą pewne ele­men­ty tego Lecha (prowad­zonego przez Jose Mari Bakero — przyp. red.), ale trak­tu­ję to, jako pod­stawę do roz­wo­ju. Nie wol­no się zatrzymy­wać się w tym miejs­cu, w którym jesteśmy, bo to 7, a nawet 9 miejsce, bo te drużyny mają tyle samo punk­tów. To nie miejsce dla nas — mówił.

- Moja filo­zofia pole­ga na tym, aby druży­na reagowała na to, co się dzieje. W określonych momen­tach będziemy dłu­go utrzymy­wać się przy piłce, bo tego będzie wyma­gała sytu­ac­ja, ale będziemy także grali szy­b­ciej. Będziemy także odd­awać prze­ci­wnikowi piłkę, bo jeśli druży­na będzie wtedy potrafiła kon­trolować sytu­ację na boisku, będą bez pił­ki, to znaczy, że zro­bil­iśmy duży krok — zaznaczał.

W opinii nowego tren­era Lecha piłkarze posi­ada­ją duże umiejęt­noś­ci, a ich prob­le­mem w ostat­nim cza­sie była psy­chi­ka. — Zas­tałem drużynę, która znała cel, ale nie wierzyła w jego real­iza­cję. Zespół musi­ał odzyskać tożsamość i sądzę, że to się udało. Trze­ba było odbu­dować drużynę i ten zlepek indy­wid­u­al­ność. Zespół to była nazwa, a za chwile będzie to gru­pa - uważa 35-let­ni Rumak.

Przez ostat­nie kil­ka dni druży­na trenował znacznie bardziej inten­sy­wnie niż ostat­nio. - Obciąże­nia, jakie nałożyliśmy na zespół były więk­sze, ale pokaza­ły, że piłkarze są dobrze przy­go­towani do sezonu i mogą je znosić. Poprzez sum­i­en­ną pracę zaczy­na­ją tworzyć kolek­tyw - mówi trener.

Szkole­niowiec uważa także, że bard­zo ważnym ele­mentem tren­ingów i przy­go­towań do meczów jest odpowied­nie wyważe­nie obciążeń na zaję­ci­ach. — Musimy mieć moc­ne uderze­nie na treningach, żeby opty­mal­na dys­pozy­c­ja przyszła na mecze. Jeżeli będziemy grać co trzy dni, to nam się to uda, jeśli będzie prz­er­wa dłuższa, to będziemy musieli moc­niej uderzyć na początku tygod­nia — zaz­naczył Mar­iusz Rumak.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.