27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.18godz.57min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak odparł ataki krytyków

Tren­er Mar­iusz Rumak od początku swo­jej przy­gody na stanowisku pier­wszego tren­era Lecha Poz­nań był bard­zo pewny siebie. Emanowało z niego przeko­nanie, że to, co robi, ma sens, a jego pra­ca idzie w dobrym kierunku i wkrótce przyniesie namacalne efek­ty. To pode­jś­cie już od pier­wszych dni było kry­tykowane przez opinię pub­liczną, jed­nak ter­az wyda­je się, że opiekun Lecha miał rację.

- Słysza­łem w tym tygod­niu, że Lech Poz­nań będzie miał nowego tren­era, Legia kupu­je naszych piłkarzy. Uśmi­ałem się. Chci­ałbym, żeby dzi­en­nikarze, którzy zatrud­nili Gonczarenkę przed meczem ze Śląskiem kiedyś do mnie przys­zli i powiedzieli: przeprasza­my, pomylil­iśmy się. Chci­ałbym, żeby mieli na tyle odwa­gi. Takie infor­ma­c­je mnie pobudza­ją i moty­wu­ją do dzi­ała­nia. Proszę o więcej, bo każdą z nich wyko­rzys­tu­ję w szat­ni i pokazu­je zawod­nikom jak wiele osób chce zmą­cić spokój wokół nas - przyz­na­je tren­er „Kole­jorza”.

Mar­iusz Rumak jeszcze przed prze­ję­ciem drużyny usłyszał, że celem zespołu jest awans do europe­js­kich pucharów. Prezes Lecha pod­kreślał, że w przy­pad­ku osiąg­nię­cia awan­su kon­trakt z trenerem zostanie przedłużony, a jeśli nie uda się tego zro­bić, to ist­nieje szansa na to, że obec­ny tren­er pozostanie na swoim stanowisku. Wtedy jed­nak wiele zależy od anal­izy pra­cy szkoleniowca.

Wiele wskazu­je na to, że swo­ją postawą Mar­iusz Rumak przekonu­je i zachę­ca do przedłuże­nia umowy. Obec­nie Lech Poz­nań notu­je ser­ię sześ­ciu meczów bez poraż­ki, z których aż pięć to zwycięst­wa. - Jeżeli awan­su­je­my do pucharów mój kon­trakt będzie przedłużony. Decyz­ja należy do zarzą­du i nie zaj­mu­je się speku­lac­ja­mi na ten tem­at. W cza­sie mojej krótkiej pra­cy zatrud­ni­ani dwóch tren­erów. To nie zależy ode mnie, kon­trolu­ję to, co mogę kon­trolować — zaz­nacza opiekun Lechitów.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.