Rumak odszedł, ale zostawił przebudowanego Lecha

Rumak odszedł, ale zostawił przebudowanego Lecha

Mar­ius­zowi Rumakowi zawdz­ięcza­my nie tylko dwa wicemistr­zost­wa kra­ju, ale także prze­bu­dowę zespołu. Pod jego wodzą przeprowad­zono kadrową rewolucję. Trud­no się dzi­wić — pra­cow­ał w końcu 2,5 roku. Z klubu odes­zli piłkarze, którzy zdobyli mis­tr­zost­wo — na ich miejsce przys­zli nowi. Niewielu pamię­ta cza­sy, w których Rumak zaczy­nał pracę w Lechu.

Na swo­je ostat­nie spotkanie Jose Mari Bakero powołał dziewięt­nas­tu zawodików. Wśród nich tylko sied­miu jest obec­nie piłkarza­mi Lecha — Kotorows­ki, Burić, Kamińs­ki, Wołąkiewicz, Hen­riquez, Drew­ni­ak i Ubiparip.

Więk­sza licz­ba z zespołu odeszła — wśród nich m.in. Wojtkowiak, Stil­ić, Kri­wiec, Tonew czy Rud­nev. Dla wielu kibiców Lecha — ten bez wielu z nich tracił na wartoś­ci. Na ich miejsce do Poz­na­nia sprowad­zono nowych.

Dziś o sile Lecha świad­czą m.in. Lovren­ci­cs, Linet­ty, Pawłows­ki, Hamalainen czy Teodor­czyk. Ci zawod­ni­cy w “Kole­jorzu” zade­bi­u­towali właśnie za kadencji Rumaka.

W kadrze na ostat­ni mecz w Gdańsku znaleźli się m.in. Gos­tom­s­ki, Wilusz, Dou­glas, Ara­jur­ri, Jevtić czy Formel­la. O ich ist­nie­niu blisko 3 lata temu więk­szość kibiców Lecha nie słyszała.

Dużo byłe­mu szkole­niow­cowi Lecha zawdz­ięw­cza­ją młodzi-gniewni, a wśród nich wspom­ni­any właśnie Linet­ty. Poza nim Kędzio­ra i Kow­nac­ki prze­bo­jem wes­zli do zespołu, a na swo­ją poważną szan­sę czeka wciąż Bednarek.

Wszyscy z nich zade­bi­u­towali pod­czas kadencji Ruma­ka. Kędzio­ra w odległym Tałdyko­r­ganie (obec­nie 32 mecze). Linet­ty zade­bi­u­tował kil­ka miesię­cy później, w meczu z Wisłą Kraków w listopadzie 2012 roku (obec­nie 44 mecze).

Kole­jnym zawod­nikiem, który w Lechu zade­bi­u­tował do Ben­darek. Obroń­ca pier­wszy raz zagrał we wrześniu 2013 roku w Gli­wicach (obec­nie 2 mecze). Najpóźniej zade­bi­u­tował Kow­nac­ki, pier­wszy raz w grud­niu z Wisłą Kraków (obec­nie 20 meczów).

Zmi­any w zespołach ligowych są nie­u­niknione. Najlepiej to pokazu­je przykład prze­bu­dowy Lecha, gdy na jego ław­ce zasi­adał Mar­iusz Rumak. Dlat­ego jego ode­jś­cie to jed­no, drugie — to zespół, który w Poz­na­niu zostawił.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress