01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.29min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak pyta: Dlaczego gramy po Legii?

rumak mariusz- Zas­tanaw­iam się, dlaczego liga jest tak układana, że gramy po Legii. Na dziesięć ostat­nich meczów, osiem zagral­iśmy po tym zes­pole. Wyda­je mi się, że powin­no to być kon­trolowane — mówi Mar­iusz Rumak, szkole­niowiec Lecha Poznań.

Tren­er „Kole­jorza” uważa, że roz­gry­wanie meczów po spotka­niu swo­jego głównego konkurenta w walce o tytuł jest dla zespołu trud­niejsze, szczegól­nie, gdy ten wygrał swo­je spotkanie i zwięk­szył różnicę punk­tową dzielącą oba zespołu. - Tą są trudne momen­ty dla zespołu. Jan Urban po ostat­nim spotka­niu powiedzi­ał, że Legia zagrała sła­biej w pier­wszej połowie, bo miała świado­mość tego, że Lech wygrał - pod­kreśla opiekun wicelidera.

Nie chce on jed­nocześnie wys­nuwać zbyt pochop­nych wniosków. - Zostaw­iam to anal­izie. To nie jest tak, że Rumak zarzu­ca, że to spec­jal­nie. Ja jedynie rzu­cam syg­nał do tego, aby się nad tym zas­tanow­ić. Być może chodzi o atrak­cyjność spotka­nia. Uważam, że jeśli dwa zespoły ze sobą konku­ru­ją, to powin­no się kon­trolować ter­miny meczów, które gra­ją — zaz­nacza szkoleniowiec.

Odpowiedzial­na za wybór ter­minów spotkań jest stac­ja Canal+. Ona jako telewiz­ja posi­ada­ją­ca prawa do trans­misji Ekstrak­lasy ma pra­wo decy­dowa­nia o dni­ach oraz godz­i­nach roz­gry­wa­nia meczów. — Gdy zapy­tałem o to pod­czas ostat­niej wiz­y­ty w siedz­i­bie stacji o ter­miny meczów usłysza­łem, że nie zda­ją sobie sprawy z różnic w tym wymi­arze. Na dziesięć meczów osiem gramy po lid­erze — zauważa Rumak. — Mam nadzieję, że to nie jest spec­jal­nie, ale wyda­je mi się, że moż­na kon­trolować takie sprawy — kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.