02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.12min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: To będzie inny mecz niż na Łazienkowskiej

- Jeśli na sta­dion­ie w niedziele pojawi się pon­ad 40 tysię­cy ludzi, to oni dają nam zau­fanie. Naszym zadaniem będzie jego podtrzy­manie, a moż­na to zro­bić, tylko, jeśli wygramy z Legią — mówi Mar­iusz Rumak, tren­er Lecha Poznań.

- Zda­je­my sobie sprawę z tego, że będzie pełny sta­dion. Z Legią gramy najważniejszy mecz w sezonie, tylko, dlat­ego, że to spotkanie dwóch drużyn na szczy­cie, ale wiemy, jakie to spotkanie dla naszych kibiców. Zawod­ni­cy zda­ją sobie z tego sprawę, ale nie nap­inamy się szczegól­nie. Pracu­je­my, jak co tydzień - pod­kreśla opiekun „Kole­jorza”.

- To będzie inny mecz niż na Łazienkowskiej. Tam gra się prze­ci­wko Legii i jej kibi­com, ter­az kibice będą po naszej stron­ie. Musimy utrzymy­wać się przy piłce i kon­trolować grę. Prze­ci­wnik też ma jakość, trud­no może być go zdomi­nować, ale nie będziemy na pewno czekali na to, co zro­bili Legia. Jestem przeko­nany, że może­my zagrać jak przed rok­iem i zdomi­nować Legię, ale pamię­tam też, że wtedy mogliśmy prze­grać, bo z bliska przestrzelił Vrdol­jak – zauważa tren­er Lecha.

- Moich zawod­ników nigdy nie przekony­wałem do piłkars­kich szachów. Zdarza­ło się nam odd­awać piłkę rywalowi, ale wtedy tak pod­chodzil­iśmy do tego meczu tak­ty­cznie. Cza­sa­mi jed­nak tak mecze się układa­ją, zawod­ni­cy mają sza­cunek do rywali i moż­na odnieść wraże­nie, że oba zespoły czeka­ją na siebie. Wierzę jed­nak, że w niedzielę nie obe­jrzymy takiego meczu — zaz­nacza szkoleniowiec.

- Jestem szczęśli­wy w wielu aspek­tach. Jed­no to marzyć, drugie to speł­ni­ać marzenia. Od samego myśle­nia o nich nic się nie wydarzyć. Trze­ba połączyć wiarę w nie z pracą. Jeśli pokon­amy Legię to spełn­imy jakieś marze­nie, ale mamy także kole­jne. Trze­ba wygrać ligę, awan­sować do Ligi Mis­trzów. Marzeń do spełnienia jest bard­zo dużo — twierdzi Rumak.

- Ostat­nio nie zagral­iśmy dobrze na skrzy­dłach. Mam pomysł na to, kto tam zagra w niedzielę. Wierzę, że moje obserwac­je będą trafione. W tym tygod­niu wyglą­damy dobrze w treningu, pracu­je­my nad ofen­sy­wną, bo w tej nie wyglą­dal­iśmy najlepiej ostat­nio. Mam nadzieję, że popraw­iliśmy ten aspekt, a tego efek­ty będzie widać w niedzielę — przyz­na­je trener.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.