02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.0min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: Zróbmy tak, żeby to było widowisko

Rumak: Zróbmy tak, żeby to było widowisko

Styl gra­nia Wisły Kraków nie zmienia się. Tren­er Smu­da zaj­mu­je się swoim zespołem, a nie dopa­sowu­je go do prze­ci­wni­ka. Dlat­ego będzie to Wisła, jaką oglą­dal­iśmy przez cały sezon - opisał rywala tren­er Mar­iusz Rumak na kon­fer­encji przed meczem. 

Latem o Lechu Poz­nań mówiło się głównie jak o “szpi­talu przy Buł­garskiej”. Po meczu z Koroną Kielce klub ponown­ie zaczy­na przy­pom­i­nać miejsce, gdzie prob­le­mem numer jeden są kon­tuz­je - Tak naprawdę dowiemy się więcej po treningu. Day­lon jest szykowany na ostat­ni mecz, Rafał Muraws­ki nie zagra w jutrze­jszym spotka­niu. Resz­ta piłkarzy jest gotowa na to, by wyjść jutro na boisko. Dima nie schodz­ił we wtorek z urazem, tylko ze zmęczenia. Jed­nak nie jest on gotowy na to, by zagrał przez 90 min­ut – sko­men­tował tren­er poz­nańskiego zespołu.

W prze­ci­wieńst­wie do lata to licz­ba urazów jest podob­na, jed­nak tym razem jedynie Keb­ba Ceesay jest pozbaw­iony szans na grę przez kil­ka miesię­cy. Resz­ta zawod­ników bory­ka się z drob­ny­mi uraza­mi lub dochodzi do pełni sił po poważniejszych kon­tuz­jach — Jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę urazów, to jest to sytu­ac­ja podob­na do tej z lata. Licz­ba kon­tuzji jest porówny­wal­na. Nieste­ty w ostat­nim cza­sie pojaw­iły się kon­tuz­je poważne, np. Keb­by Ceesay’a wyk­lucza­jące go do koń­ca sezonu. Nie są to jed­nak takie kon­tuz­je, które były latem - dodał szkoleniowiec.

W piątek o 20:30 Kole­jorz zmierzy się z krakowską Wisłą. “Biała Gwiaz­da” zaj­mu­je miejsce w tabeli wyższe niż Lech. Jed­nak w poprzed­niej kole­jce obie drużyny doz­nały poraż­ki, a ta goś­ci wyda­je się dotk­li­wsza. Podopieczni tren­era Smudy prze­grali bowiem z Jagiel­lonią aż 5:2 — Uważam, że Wisła jest w dobrej firmy. W Białym­stoku nie gra się łat­wo. Nie zmienia to fak­tu, że będzie to trudne spotkanie. My musimy wnieść się na wyżyny swoich umiejęt­noś­ci - zaz­naczył tren­er Rumak.

Jaką tak­tykę pokaże jutro Lech Poz­nań? - My już jed­no spotkanie wygral­iśmy u nas w ostat­nim cza­sie. Piłkarze już pewnie zaadop­towali się do warunk­ów. My trenu­je­my na dobrych boiskach. Nie chci­ałbym zdradzać tajników. Tak­ty­ka ma być skutecz­na, by zdobyć trzy punkty — powiedzi­ał szkole­niowiec Kolejorza.

Na Inea Sta­dion­ie może­my spodziewać się twardej gry. Murawa na poz­nańskim obiek­cie pozostaw­ia wiele do życzenia. Jed­nak sam tren­er zaz­naczył, że zły stan boiska nie może być wymówką, bo każdy będzie miał takie same warun­ki — Zrób­my tak, żeby to było wid­owisko. Na to ludzie chcą przy­chodz­ić. Spróbu­je­my stworzyć sytu­acje pod­bramkowe i zagrać na zero z tyłu. 

We wtorek w Kiel­cach nie zagrał Łukasz Trał­ka. Wys­tęp defen­sy­wnego pomoc­ni­ka w meczu z Wisłą stoi pod znakiem zapy­ta­nia — Łukasz był wpisany w pro­tokół. Infekc­ja postępowała zatem zade­cy­dowałem, że nie wyjdzie na boisko. Ma wziąć dziś udzi­ał w treningu, po którym zde­cy­du­je­my co z jutrze­jszym meczem - zaz­naczył trener.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.