27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.19godz.42min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: Zwycięstwo dedykujemy Maćkowi Opali

Przede wszys­tkim to zwycięst­wo chcieliśmy dedykować Maćkowi Opali i mam nadzieję, że tym wynikiem uszanowal­iśmy to, co się stało – rozpoczął kon­fer­encję tren­er Lecha. A jak ocenił rywala i grę swo­jego zespołu?

- W mniejszym wymi­arze mieliśmy ten mecz pod kon­trolą niż w Azer­be­jdżanie. Stworzyliśmy sobie wiele sytu­acji. Szko­da, że padła tylko jed­na bram­ka, ale za to pięk­na – mówił Rumak.

Opiekun „Kole­jorza” zane­gował także słowa tren­era Chaz­aru doty­czące tego, że Lech znów miał szczęś­cie, a ich druży­na była lep­sza. — Jeśli byli lep­si to niech gra­ją, ale w swo­jej lidze.

Mar­iusz Rumak nie szczędz­ił także słów uzna­nia dla kibiców, których na dzisiejszy mecz przy­było sporo.  — Mam nadzieję, że ludzi, których dzisi­aj było na sta­dion­ie bard­zo wielu będzie jeszcze więcej, a my zasłużymy na to swo­ją grą – stwierdził.

Lech stwarzał sobie sytu­acje pod­bramkowe, ale nie zawsze potrafił je wyko­rzys­tać. Kil­ka razu brakowało dokład­noś­ci, szczegól­nie w wyko­na­niu napast­ników. — Od dłuższego cza­su słyszę pyta­nia czy będzie napast­nik, czy nie. Wiado­mo, że gra napast­ników pozostaw­ia jeszcze wiele do życzenia, ale to okres przy­go­towaw­czy i daj­cie nam trochę cza­su. Będziemy nad tym dużo pra­cow­ać i to sprawi, że będziemy strze­lać więcej, niż tylko jed­ną bramkę – zapew­ni­ał Rumak.

Jeszcze nie zdążyły opaść emoc­je związane z dzisiejszym zwycięst­wem, a już pojaw­iły się pyta­nia o kole­jnego rywala w drodze po europe­jskie puchary. — Jeszcze jestem głową w tym meczu, a nie w przyszłym i o następ­nym rywalu będziemy roz­maw­iać w sobotę. Dzisi­aj bohaterem był nie Tonew, ale cały zespół, cho­ci­aż jego grę oce­ni­am bard­zo dobrze. Przy­go­towal­iśmy się na to, jak zawod­ni­cy Chaz­ara gra­ją i staral­iśmy się wye­lim­i­nować błędy – pod­sumował trener.

A na zakończe­nie kon­fer­encji dodał także od siebie, że dzisi­aj przy Buł­garskiej była rewela­cyj­na murawa. — Chci­ałem podz­iękować także ludziom, którzy opieku­ją się murawą, bo jest naprawdę dobra i mam nadzieję, że będzie taka jak najdłużej – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.