01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.24min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rusza transferowa karuzela…

Choć do otwar­cie okien­ka trans­fer­owego pozostał jeszcze miesiąc, to trans­fer­owa karuzela już rusza. I to od razu na pełnych obro­tach. Klu­by chcą jak najszy­b­ciej skom­ple­tować kadrę na przyszły sezon, aby w spoko­ju przy­go­towywać się do nowych rozgrywek.

 

Dzi­ałacze Lecha myślą zapewne nad tym samym. Na razie wiemy tylko tyle, że Dyrek­torem Sportowym Lecha nie jest już Marek Pogorzel­czyk. A to on był odpowiedzial­ny za trans­fery. Nadal nie wiemy, kto będzie w przyszłym sezonie szkole­niow­cem Lecha, choć wiele wskazu­je na to, że pozostanie nim José María Bakero. I to właśnie Hisz­pan będzie sobie mógł układać braku­jące ele­men­ty poz­nańskiego zespołu.

Wielce praw­dopodob­ne jest to, iż z zespołu “Kole­jorza” ode­jdzie Semir Štil­ić. Boś­ni­ak sam wspom­i­nał, że chci­ał­by się sprawdz­ić w lep­szej lidze, a i Lech dał mu wol­ną rękę i pomoc­nik może szukać sobie nowego klubu.

W jego miejsce ma zostać sprowad­zony Buł­gar Alek­sander Tonew. Czy będzie równie utal­en­towany jak Boś­ni­ak? Oby. Na razie łączy ich tyle, że w momen­cie przyjś­cia do Lecha obaj mieli 21 lat. Jeżeli oczy­wiś­cie umowa z Tonewem zostanie podpisana.

Więcej piłkarzy jest zde­cy­dowanie do “odstrza­łu”. Lecha mają opuś­cić: Sew­eryn Gan­car­czyk, który zde­cy­dowanie prze­grał rywal­iza­cję o miejsce na lewej obronie z Luisem Hen­ríquezem i nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Grze­gorz Kasprzik, który również nie ma szans na walkę o skład, a także Tomasz Mikoła­jczak, który choć grał sporo, to nic szczegól­nego w tych meczach nie pokazał.

Kole­jnym, który ma ode­jść z Lecha jest Jan Zapo­to­ka. Słowak przez dwa lata zagrał led­wie parę meczów w barwach poz­nańskiego zespołu. Z wypoży­czenia do greck­iej Laris­sy nie wró­ci Joël Tshibam­ba. Napast­nik w Lechu nie dostanie już szan­sy drugiej szansy.

W kadrze jest jeszcze wiecznie kon­tuzjowany napast­nik Krzysztof Chrapek. Jeżeli ktoś pamię­ta w ogóle, że taki zawod­nik jest graczem Lecha, to powoli może o nim zapom­nieć. Również i jemu “Kole­jorz” szukać będzie nowego klubu.

Kilku zawod­nikom wraz z końcem czer­w­ca wygasają umowy. Takowa może nie zostać przedłużona z Bar­toszem Bosackim. Wyda­je się, że nie było­by to dobre posunię­cie, gdyż taki zawod­nik, jak “Bosy” przy­da­je się cho­ci­aż­by jako zmi­en­nik. Bez niego Duma Wielkopol­s­ki pozostanie z dwoma nom­i­nal­ny­mi środ­kowy­mi obroń­ca­mi — Manuelem Arboledą oraz Hubertem Wołąkiewiczem. Gdy­by kon­trakt z Bosackim nie został przedłużona, Lechowi przy­był­by nowy cel trans­fer­owy — środ­kowy obrońca.

Nie wiado­mo nato­mi­ast, jak dzi­ałacze postąpią z Tomaszem Bandrowskim. Bo choć jest pod­sta­wowym zawod­nikiem Lecha (gdy był zdrowy), to ostat­nie pół roku stracił na lecze­nie kon­tuzji. No i w klu­bie z Wielkopol­s­ki jest prawdzi­wy tłok, jeżeli chodzi o środek pola. Wyda­je się jed­nak, że takiego zawod­ni­ka, jak “Ban­der” warto mieć w swoim zespole.

Przedłuże­nia kon­trak­tu powin­ni się doczekać: Ivan Djur­d­je­vić, Luis Hen­ríquez oraz Krzysztof Kotorows­ki. Jeżeli tak się stanie, to będzie to na pewno dobra decyzja.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.