02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.33min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rycerze wiosny polegli z ostatnią drużyną. Czołówka ucieka

Rycerze wiosny polegli z ostatnią drużyną. Czołówka ucieka
W 20. kole­jce poz­nańskiej klasy okrę­gowej w grupie wschod­niej Druży­na Wiary Lecha prze­grała z prze­dostat­nią w tabeli Spójnią Strykowo. Kibole zagrali naj­gorsze spotkanie w tej rundzie tracąc dwa gole po rzu­tach karnych. Tym samym, lechi­ci w dwóch tegorocznych poje­dynkach ze Spójnią wywal­czyli zaled­wie jeden punkt remisu­jąc na wyjeździe.
Już od pier­wszych kop­nięć pił­ki było widać, że Wiara Lecha nie weszła w mecz w swoim dobrym sty­lu. W zagra­ni­ach podopiecznych tren­era Jarosława Wróblewskiego moż­na było zauważyć mnóst­wo niedokład­noś­ci i brak odpowied­niej kon­cen­tracji. Kara mogła przyjść bard­zo szy­bko, bo już w drugiej min­u­cie goś­cie byli bard­zo blisko otwar­cia wyniku spotka­nia. Po długim wybi­ciu bramkarza Spójni źle obliczył lot pił­ki Łaszyńs­ki i poz­wolił napast­nikowi goś­ci odd­ać strzał na bramkę Kacz­mar­ka. Po moc­nym wole­ju fut­bolówka odbiła się jedynie od słup­ka bram­ki kiboli. Chwilę później umiejęt­noś­ci­a­mi bramkarski­mi popisał się Kacz­marek broniąc groźny strzał.
Po kwad­ran­sie gry Wiara Lecha zaczęła się prze­budzać. Błąd goś­ci wyko­rzys­tał Smu­ra i zagrał na wolne pole do Niedźwiedzkiego. Skrzy­dłowy kiboli nie przyjął sobie jed­nak pił­ki zbyt dobrze i wypędz­ił się na zewnętrzną. Później próbował jeszcze strza­łu z lewej nogi, ale młody lechi­ta trafił jedynie w boczną siatkę. Kryzys kiboli został odno­towany dokład­nie w 34. min­u­cie. Wtedy to po raz trze­ci zaatakowała Spój­nia i tym razem ani słu­pek, ani Kacz­marek nie pow­strzy­mali napast­ni­ka goś­ci od zdoby­cia bram­ki. Zawod­nik prze­dostat­niej w tabeli drużyny uderzył z prostego pod­bi­cia po krótkim słup­ku otwier­a­jąc wynik spotka­nia. Szy­bką odpowiedź mógł dać Sła­womir Makows­ki już w następ­nej sytu­acji. Po ide­al­nym dośrod­kowa­niu na głowę lewego obroń­cy kiboli i jego strza­le z głów­ki, reflek­sem wykazał się golkiper Spójni ratu­jąc ją przed utratą przewagi.
Po prz­er­wie niewiele w grze Wiary Lecha uległo zmi­an­ie. Kibole wciąż grali ospale nie zagraża­jąc zbyt częs­to bram­ce goś­ci. Zespół tren­era Wróblewskiego zagrał po pros­tu bard­zo słabe spotkanie. O ile przed tygod­niem zremisowali z Wielkopol­ską Komorni­ki (ostate­cznie wygrali po uzna­niu walkoweru) mając jed­nak przewagę w meczu, o tyle w słoneczną sobotę nie mieli zbyt wielu argu­men­tów, by wywal­czyć trzy punk­ty. Dru­ga poraż­ka w rundzie wiosen­nej zbliżała się więc wielki­mi kroka­mi. Wiara Lecha zdobyła bowiem w ostat­nich sześ­ciu meczach aż 15 punk­tów zdoby­wa­jąc tytuł ryc­erzy wiosny.
Sytu­ac­ja Drużyny Wiary Lecha pogorszyła się jeszcze bardziej w 52. min­u­cie. Wtedy to po faulu Olaszczy­ka we włas­nym polu karnym sędzia główny spotka­nia wskazał na jede­nasty metr. Bramkarz gospo­darzy wyczuł intenc­je strzel­ca, ale fut­bolówka zatrzepotała ostate­cznie w siatce. Po kilku zmi­anach per­son­al­nych kibole zaczęli więcej oper­ować piłką na połowie goś­ci. Spój­nia odpła­cała się jed­nak co jak­iś czas groźny­mi kon­tra­mi. Po jed­nej z nich na pięć min­ut przed końcem sędzia znów wskazał na rzut karny pokazu­jąc kap­i­tanowi Wiary Lecha drugą żółtą kartkę. Pił­ka znów prześl­izgnęła się przez ręce bramkarza DWL, ale ostate­cznie wylą­dowała w bram­ce i mecz zakończył się dotk­li­wą porażką 0:3 na włas­nym terenie.
Wiara Lecha zaj­mu­je obec­nie ósmą pozy­cję w tabeli z 6‑punktową przewagą nad następ­ną drużyną, ale 7‑punktową stratą do trze­ciego TPS‑u. W 21. kole­jce zespół tren­era Wróblewskiego pode­jmie w der­bach Poz­na­nia okoliczną Polonię. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00 na sta­dion­ie przy uli­cy Gdańskiej.
 
strykowo (14)
K.K.S. WIARA LECHASPÓJNIA STRYKOWO 0:3(0:1)
 
Bram­ki: 34′ , 52′, 85′ goście
Żółte kart­ki: 42′ Adams­ki, 56′, 83′ Łaszyńs­ki , 57′ Gra­jkows­ki, 66′ Smu­ra, 75′ Kuznow­icz — 65′ Rajewicz
Czer­wona kart­ka: 83′ Łaszyński

DWL: Kacz­marek — Krys­tkowiak, Olaszczyk (60. Pawlaczyk), Łaszyńs­ki, Sł. Makows­ki — Adams­ki (54. Frankiewicz), J. Makows­ki — Niedźwiedz­ki , Smu­ra (87. Matysik), Gra­jkows­ki — P. Makows­ki (54. Kuznowicz) 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.