10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.45min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rząsa: Rozpocząć serię zwycięstw

Rząsa: Rozpocząć serię zwycięstw

Lechi­ci zapom­nieli już o meczu z Pogo­nią i sku­pi­a­ją się na niedziel­nym star­ciu z Ruchem Chorzów przed włas­ną publicznością.

W pier­wszej kole­jce po prz­er­wie nie tylko lechi­ci zgu­bili punk­ty. Śląsk zremisował z Cra­cov­ią, a Legia niespodziewanie uległa Jagiel­lonii – Musimy patrzeć na siebie, bo wiado­mo, że w pier­wszych wiosen­nych kole­jkach będzie trochę niespodzianek. Ter­az Śląsk stracił punk­ty i my, a nie wspom­nę Legii w meczu u siebie. Pode­jrze­wam, ze będą takie rezul­taty jeszcze w kilku kole­jkach. My nie może­my patrzeć na innych, musimy wygry­wać – mówi tren­er Rząsa.

- Chcieliśmy wygrać, bo ter­az ta stra­ta do Śląs­ka czy Legii była­by inna. Nie udało się, ale chwała chłopakom, że zremisowali. Zawsze to my w końców­ce tra­cil­iśmy bram­ki i kon­cen­trację, a ter­az w bez­nadziejnej sytu­acji, w dolic­zonym już cza­sie wykaza­l­iśmy hart ducha i udało się strzelić – doda­je asys­tent Macie­ja Skorży.

W sobot­nim meczu z Pogo­nią lechi­ci zupełnie nie przy­pom­i­nali zespołu, który roz­gry­wał dobre mecze pod­czas obu zgrupowań w tureckim Belek – Prze­ci­wnik był innego kali­bru, ale to były tylko mecze kon­trolne. Byliśmy zaak­li­maty­zowani do turec­kich warunk­ów i dobrze wyglą­dal­iśmy na tle rywali. Ter­az gral­iśmy mecz wyjaz­dowy z równie dobrze przy­go­towanym prze­ci­wnikiem, na bard­zo trud­nym tere­nie.  Mecz ułożył nam się fatal­nie, pier­wszy stały frag­ment gry i gol. Pogoń grała tak samo jak w meczach sparingowych, ciężko nam było sfor­sować ich defen­sy­wę. Stwarza­l­iśmy sobie sytu­acje, ale tych klarownych było za mało.

W niedzielę lechitów czeka mecz z Ruchem Chorzów, który obec­nie pla­su­je się na przed ostat­nim miejs­cu w tabeli – Gramy u siebie i będzie to już drugie spotkanie tej wios­ny. Pier­wsze przetar­cie ligowe mamy za sobą. Widać to nawet po treningu, jest pro­gres jeśli chodzi o piłkarskie ele­men­ty i liczymy na to, ze będzie więcej sytu­acji pod­bramkowych w tym meczu. 

W tym sezonie na włas­nym boisku lechi­ci tylko raz prze­grali, a trzykrot­nie dzielili się punk­ta­mi. Jak będzie w niedzielę? – Żaden prze­ci­wnik nam się nie podłoży i trze­ba będzie powal­czyć o zwycięst­wo. Są dobrze przy­go­towani  fizy­czne do sezonu i nie będą nam ustępować. Umiejęt­noś­ci­a­mi piłkarski­mi i tak­ty­czny­mi będziemy musieli wyszarpać trzy punk­ty. Żeby zostać mis­trzem trze­ba wygry­wać wszys­tkie mecze. My wierzymy, że ter­az od meczu z Ruchem rozpoczniemy ser­ię zwycięstw, która szy­bko się skończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.