27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.14min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rząsa: Rozstrzygnąć losy awansu

Rząsa: Rozstrzygnąć losy awansu

Przed jutrze­jszym meczem pucharowy sztab szkole­niowy Kole­jorza ma wiel­ki ból głowy, kogo desyg­nować do gry. Czy postaw­ić na młodzież, czy najsil­niejszy skład, który jest gwarancją sukcesu?

- Jedziemy w najsil­niejszym składzie jaki może­my skom­ple­tować na ten moment i będziemy starali się w tym pier­wszym meczu rozstrzygnąć losy awan­su. Wiemy, że czeka nas trud­ny mecz – powiedzi­ał asys­tent tren­era Skorży.

Przez ostat­nie dni Kole­jorz trenował w dość okro­jonym składzie, bo spo­ra gru­pa piłkarzy udała się na zgrupowa­nia swoich reprezen­tacji – Mamy pewne prob­le­my, bo to jest trud­ny okres dla zespołu, który na kadrę wysyła aż 12piłkarzy. Ci co jadą do Star­gar­du są zdrowi i w formie, ale nie zapom­i­namy też o młodzieży, bo oni również będą mieli szan­sę na grę.

Ze zgrupowa­nia kadry z urazem wró­cił Kasper Hamalainen i w jutrze­jszym meczu raczej nie zagra – My się cieszymy, jak piłkarze jadą na zgrupowanie reprezen­tacji, ale z drugiej strony zdarza­ją się takie niespodzian­ki. Kasper przeszedł bada­nia i nie wyda­je się, aby ten uraz był poważny, ale decyz­ja czy zagra, czy nie zapad­nie w najbliższych chwilach – przyz­na­je tren­er Rząsa.

Do Poz­na­nia z kon­tuzją wró­cił też Ger­go Lovrenc­sics, ale jest bard­zo blis­ki powro­tu do tren­ingów – Ger­go wyglą­da coraz lep­iej i liczymy, że w najbliższym cza­sie będzie mógł uczest­niczyć w zaję­ci­ach. Najbliższe dni pokażą, jak szy­bko powinien do nas wró­cić. Wszys­tko idzie w dobrym kierunku i mamy nadzieję, że szy­bko to nastąpi – zdradza. Na zgrupowa­niu kadry U20 byli też Darek Formel­la i Tomasz Kędzio­ra, którzy tri­um­fowali w Turnieju Czterech Nar­o­dów – Darek i Tomek wró­cili potur­bowani i zmęczeni. Tak samo jak Finowie i Tamas. Karol ze zgrupowa­nia wró­cił zdrowy i jest gotowy do gry.

Mimo tego, że zespół ze Star­gar­du na co dzień wys­tępu­je w drugiej lidze, ma w swoich szere­gach zawod­ników, którzy potrafią pos­traszyć rywala – Mają swo­je indy­wid­u­al­noś­ci, ale nie będę zdradzał jakie. Jest to zespół, który potrafi szy­bko wyjść z kon­trą. My z kolei coraz lep­iej wyglą­damy w defen­sy­wie, a piłkarze lep­iej czy­ta­ją grę i potrafią się ustaw­ić odpowied­nio do prze­ci­wni­ka.  Powin­niśmy zatrzy­mać tę naj­moc­niejszą broń rywala. Taką są też stałe frag­men­ty gry, bowiem potrafią wyko­rzys­tać indy­wid­u­alne umiejętności.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.