31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.28min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sa Pinto: Czasem kapitan Trałka zapuszcza się do przodu

Sa Pinto: Czasem kapitan Trałka zapuszcza się do przodu

W czwartkowy wieczór Lech Poz­nań pode­jmie na włas­nym boisku Bele­nens­es. Druży­na goś­ci z sza­cunkiem pod­chodzi do mis­trzów Polski. 

Tren­er Bele­nens­es miał okazję przed laty spotkać się z szkole­niow­cem Lecha Poz­nań, gdy ten prowadz­ił zespół Legii Warsza­wa. W sezonie 2011/2011 „Wojskowi” spotkali się ze Sportingiem Lizbona w 1/16 finału roz­gry­wek. – Darzę sym­pa­tią i sza­cunkiem tren­era Sko­rżę. Każdy szkole­niowiec, trenu­jąc różne ekipy, ma różne zada­nia, różnych zawod­ników do dys­pozy­cji. Cza­sem gra­ją oni różny­mi sys­tema­mi. Lech jest sied­miokrot­nym mis­trzem Pol­s­ki, wielokrot­nym zdoby­w­cą Pucharu Pol­s­ki, aktu­al­ny Super­puchar także padł łupem Lecha. To druży­na, do której należy pod­chodz­ić z sza­cunkiem. Na pewno będą chcieli oni prowadz­ić ofen­sy­wą grę. Czu­je­my przed nimi respekt – przyz­na­je tren­er Richar­do Sa Pinto.

W poprzed­niej kole­jce por­tu­gal­skiej ligi najbliższy ryw­al Lecha prze­grał 0:6 z Benifiką Lizbona. Belne­ne­ses pla­su­je się w dol­nej częś­ci tabeli. – Poraż­ka była, spoglą­da­jąc na różne mecze, pier­wszym meczem prze­granym. Mamy na swoim kon­cie wygrane spotka­nia elim­i­nacji LE. To był wypadek przy pra­cy. Lech częs­to wys­tępował w elim­i­nac­jach LM i LE. Dla nas jest to pier­wszy udzi­ał w tych roz­gry­wkach od 2007 roku. Mamy poczu­cie odniesienia sukce­su. Dla nas to wiel­ka przy­go­da, którą mamy zami­ar jak najlepiej przeżyć – zaz­nacza Pin­to. — Musimy grać w sposób zor­ga­ni­zowany. i wykazać się dużą walecznoś­cią i agresy­wnoś­cią we wszys­t­kich for­ma­c­jach. Tylko to może nas doprowadz­ić do sukce­su w meczu z Lechem. 

Lech Poz­nań także nie może zal­iczyć początku sezonu do udanych. – Lech częs­to zmienia sys­tem gry. Częs­to roz­cią­ga­ją grę i zawod­ników takich jak Hamalainen czy Thoma­l­la. Cza­sem kap­i­tan Trał­ka zapuszcza się do przo­du. Cała druży­na Lecha ma wysoką jakość. Trze­ba ich szanować poważnie i nie czeka nas łatwe zadanie – ocenił zespół mis­trzów Pol­s­ki. – Tren­er Sko­rża ma wielu zawod­ników spoza Pol­s­ki np. z Węgi­er czy Fin­landii, którzy przy­czy­ni­a­ją się do jakoś­ci zespołu. Mają odpowied­nie doświad­cze­nie. Nie ma dla nas znaczenia, że Lechowi nie idzie w lidze. Jutro wszys­tko może wyglą­dać inaczej. Widzi­ałem ich spotkanie z Videotonem. Poz­nańs­ka druży­na pokaza­ła się z dobrej strony. Piłkarze Lecha mają swo­je zale­ty. Nie sku­pi­am się na słabych stronach drużyny, jedynie na moc­nych aspek­tach drużyny np. stałe frag­men­ty gry – doda­je 33-let­ni szkoleniowiec.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.