27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.4godz.55min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sa Pinto: Czasem kapitan Trałka zapuszcza się do przodu

Sa Pinto: Czasem kapitan Trałka zapuszcza się do przodu

W czwartkowy wieczór Lech Poz­nań pode­jmie na włas­nym boisku Bele­nens­es. Druży­na goś­ci z sza­cunkiem pod­chodzi do mis­trzów Polski. 

Tren­er Bele­nens­es miał okazję przed laty spotkać się z szkole­niow­cem Lecha Poz­nań, gdy ten prowadz­ił zespół Legii Warsza­wa. W sezonie 2011/2011 „Wojskowi” spotkali się ze Sportingiem Lizbona w 1/16 finału roz­gry­wek. – Darzę sym­pa­tią i sza­cunkiem tren­era Sko­rżę. Każdy szkole­niowiec, trenu­jąc różne ekipy, ma różne zada­nia, różnych zawod­ników do dys­pozy­cji. Cza­sem gra­ją oni różny­mi sys­tema­mi. Lech jest sied­miokrot­nym mis­trzem Pol­s­ki, wielokrot­nym zdoby­w­cą Pucharu Pol­s­ki, aktu­al­ny Super­puchar także padł łupem Lecha. To druży­na, do której należy pod­chodz­ić z sza­cunkiem. Na pewno będą chcieli oni prowadz­ić ofen­sy­wą grę. Czu­je­my przed nimi respekt – przyz­na­je tren­er Richar­do Sa Pinto.

W poprzed­niej kole­jce por­tu­gal­skiej ligi najbliższy ryw­al Lecha prze­grał 0:6 z Benifiką Lizbona. Belne­ne­ses pla­su­je się w dol­nej częś­ci tabeli. – Poraż­ka była, spoglą­da­jąc na różne mecze, pier­wszym meczem prze­granym. Mamy na swoim kon­cie wygrane spotka­nia elim­i­nacji LE. To był wypadek przy pra­cy. Lech częs­to wys­tępował w elim­i­nac­jach LM i LE. Dla nas jest to pier­wszy udzi­ał w tych roz­gry­wkach od 2007 roku. Mamy poczu­cie odniesienia sukce­su. Dla nas to wiel­ka przy­go­da, którą mamy zami­ar jak najlepiej przeżyć – zaz­nacza Pin­to. — Musimy grać w sposób zor­ga­ni­zowany. i wykazać się dużą walecznoś­cią i agresy­wnoś­cią we wszys­t­kich for­ma­c­jach. Tylko to może nas doprowadz­ić do sukce­su w meczu z Lechem. 

Lech Poz­nań także nie może zal­iczyć początku sezonu do udanych. – Lech częs­to zmienia sys­tem gry. Częs­to roz­cią­ga­ją grę i zawod­ników takich jak Hamalainen czy Thoma­l­la. Cza­sem kap­i­tan Trał­ka zapuszcza się do przo­du. Cała druży­na Lecha ma wysoką jakość. Trze­ba ich szanować poważnie i nie czeka nas łatwe zadanie – ocenił zespół mis­trzów Pol­s­ki. – Tren­er Sko­rża ma wielu zawod­ników spoza Pol­s­ki np. z Węgi­er czy Fin­landii, którzy przy­czy­ni­a­ją się do jakoś­ci zespołu. Mają odpowied­nie doświad­cze­nie. Nie ma dla nas znaczenia, że Lechowi nie idzie w lidze. Jutro wszys­tko może wyglą­dać inaczej. Widzi­ałem ich spotkanie z Videotonem. Poz­nańs­ka druży­na pokaza­ła się z dobrej strony. Piłkarze Lecha mają swo­je zale­ty. Nie sku­pi­am się na słabych stronach drużyny, jedynie na moc­nych aspek­tach drużyny np. stałe frag­men­ty gry – doda­je 33-let­ni szkoleniowiec.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.