01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.44min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sektorówki złem koniecznym

kibice kociol kszoPrzy okazji wielu kon­trow­er­sji związanych z kibolst­wem mieliśmy już kilku wrogów pub­licznych. Był Litar, Staruch… ter­az pora na sektorówki.

To one powodu­ją, ze kibole, a w zasadzie pseudok­ibice a.k.a. chuli­gani prze­bier­a­ją się pod nimi, odpala­ją pirotech­nikę. Sek­torówka to dla nich zasłona do popełnienia przestępst­wa na sta­dion­ie. Do tego niesły­chanie niebezpieczna.

Zdaniem woje­w­ody wielkopol­skiego pod­czas odpala­nia raz może dojść do pod­pale­nia sek­torów­ki. — To, że nie stało się to tysiąc razy, nie oznacza, że nie zdarzy się za tysiąc pier­wszym — tłu­maczy Piotr Flo­rek. W jego opinii, a także straży, taka sytu­ac­ja może wywołać na obiek­cie panikę, a ta w kon­sek­wencji doprowadz­ić na tragedii na stadionie.

Mieliśmy więc już sek­torów­ki, które ogranicza­ły widoczność, takie które mogą zostać pod­palone i takie, które pozwala­ją pseu­do-zwał­jakzwał prze­bier­ać się i utrud­ni­ać identyfikację.

Przy okazji każdego meczu jed­no­ra­zowo klub musi zaak­cep­tować prezen­tację sek­torów­ki na try­bunie. Zna jej treść oraz może ją przy­blokować. Woje­w­o­da zwracał się jed­nak z prośbą do władz Lecha o to, aby maksy­mal­nie ograniczyć pub­likację i prezen­tację tych niebez­piecznych płacht, które są bard­zo groźnym zjawiskiem z per­spek­ty­wy bez­pieczeńst­wa na pol­s­kich sta­dionach. A to właśnie bez­pieczeńst­wo dla woje­w­ody jest sprawą kluc­zową i najważniejszą.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.