06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.14min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Semir znów na polskich boiskach?

stilicByły roz­gry­wa­ją­cy „Kole­jorza” praw­dopodob­nie zmieni wkrótce swój obec­ny klub – Karpaty Lwów. Następ­nym kierunk­iem Stili­cia ma być powrót do Pol­s­ki. Prezes Klim­czak zaprzeczył jako­by zawod­nik ten miał po co wracać do Poz­na­nia. Nikt jed­nak nie mówi, że kierunk­iem Semi­ra jest stoli­ca Wielkopolski.

Lwów. Wys­tępu­jące w najwyższej lidze ukraińskiej Karpaty masowo pozby­wa­ją się zawod­ników po nieu­danym sezonie. Wśród nich zna­j­du­je się wys­tępu­ją­cy niegdyś w Lechu Semir Stil­ić. To właśnie z Poz­na­nia wyjechał na wschód.

Tak jak moc­no prze­bier­ał nóżka­mi by z Pol­s­ki wyjechać, tak samo moc­no chci­ał­by ter­az wró­cić. W medi­ach już od tygod­ni krążyły plot­ki o powro­cie Boś­ni­a­ka do „Kole­jorza”, ale speku­lac­je uciął prezes Karol Klim­czak w wypowiedzi dla „Radia Merkury”:

– Powiem otwar­cie, Semir dzwonił do Lecha albo jego agent, ale ja nie widzę możli­woś­ci powro­tu Semi­ra na ten czas. Budu­je­my drużynę opartą na zawod­nikach bard­zo walecznych, zadziornych. Chce­my, żeby zespół stanow­ił żądło, które potrafi ukłuć. Semir nam bard­zo pomógł, wiemy, że to jest wirtuoz, ale cza­sa­mi bard­zo chimeryczny. 

No cóż. Musi pan szukać dalej panie Semi­rze – pomyślałem. I wtedy przeczy­tałem nie­ofic­jal­ną infor­ma­cję o zain­tere­sowa­niu Stili­ciem w Krakowie, a dokład­niej w Wiśle Kraków, której obec­nym szkole­niow­cem jest Fran­ciszek Smu­da. Ten sam, który ściągnął Semi­ra do Poz­na­nia w sezonie 2008/2009.

3 lip­ca 2013 roku w Grodzisku Wielkopol­skim odbędzie się spar­ing Wisły z Lechem. Według inter­ne­towych mediów niewyk­luc­zony jest wys­tęp w tym spotka­niu samego zain­tere­sowanego. Oczy­wiś­cie w barwach „Białej Gwiazdy”. Stil­ić ma być testowany przez sztab szkole­niowy Wisły w tym spotkaniu.

Powiem szcz­erze. Nie było mi żal, gdy odchodz­ił z Lecha do Karpat, sam chci­ał ode­jść już wiele miesię­cy wcześniej. Miała to być Bun­desli­ga i miał zawo­jować Europę. Trafił na Ukrainę, z której ter­az ucieka. Nie widzi­ałbym go w dzisiejszym Lechu, choć jestem ciekaw jak się ter­az prezentuje.

Ciekawe czy Semir wie jak pozmieni­ały się realia naszej ekstrak­la­sowej pił­ki. Wisła dzisi­aj to już nie jest potę­ga. Moż­na nawet powiedzieć, że nie jest zal­iczana do grona wal­czą­cych o pier­wsze miejsce w tabeli. Dziś to skrom­ny klub z bogatą his­torią. Obyś się nie rozczarował, Semirze.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.