02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.15godz.39min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Serafin debiutuje w Lechu

Serafin debiutuje w Lechu

Tren­er Maciej Sko­rża może czuć się usatys­fakcjonowany po meczu z Ruchem Chorzów. Przede wszys­tkim lechi­ci zdobyli ważne trzy punk­ty, które zbliża­ją Lecha do czołów­ki, ale również swój ofic­jal­ny debi­ut zal­iczył wychowanek Lecha Poz­nań, Jakub Serafin.

Jeszcze przed spotkaniem tren­er Lecha miał duży prob­lem ze środ­kiem pola. Kon­tuzjowani w „Kole­jorzu” są Linet­ty i Jevtic, którzy jesienią stale wychodzili w pier­wszej „11”. Do wyboru w zastępst­wie Sko­rża miał właśnie Jaku­ba Ser­a­fi­na, który jeszcze w Ekstrak­lasie nie debi­u­tował, jak i Arnau­da Djouma, zawod­ni­ka sprowad­zonego w zimowym okienku transferowym.

Jakub Ser­afin do pier­wszej drużyny trafił w październiku i był obec­ny na dwóch zimowych zgrupowa­ni­ach w Belek. Jest to pier­wszy zawod­nik Akademii Lecha, który debi­u­tu­je za kadencji tren­era Macie­ja Sko­rży. Wybór tym lep­szy, że to właśnie dzię­ki Ser­afi­nowi padła pier­wsza bram­ka. Młody pomoc­nik popisał się świet­ną asys­tą drugiego stopnia.

O swoim debi­u­tanckim meczu, jak sam mówi dowiedzi­ał się na odpraw­ie przed­mec­zowej. Swój wys­tęp oce­nia poprawnie: Na początku drugiej połowy zal­iczyłem dwie niepotrzeb­ne straty, ale myślę że pokaza­łem się z dobrej strony.

W podob­nym tonie wypowia­da się tren­er Maciej Sko­rża: Ser­afin ma bard­zo dużo walorów, które pokazał przy pier­wszej bram­ce. Kuba musi jed­nak cią­gle patrzeć na grę w defen­sy­wie. Dzisi­aj jego zadaniem była gra w ofen­sy­wie i to właśnie pokazał.

Napisz do auto­ra na Twitterze:

@SzyMic

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.