27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.37min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Serafin: Kibice i atmosfera mi pomogły

Serafin: Kibice i atmosfera mi pomogły

We wczo­ra­jszym meczu z Ruchem Chorzów debi­ut zal­iczył Jakub Ser­afin. 18-let­ni pomoc­nik zastąpił na boisku Darko Jevti­cia i ze swoich obow­iązków wywiązał się przyzwoicie.

Do pier­wszej drużyny Ser­afin włąc­zony został w październiku ubiegłego roku, ale dopiero ter­az udało mu się zade­bi­u­tować –  Ja cały czas wykony­wałem swo­ją pracę i musi­ałem czekać na tę chwilę, aż zade­bi­u­tu­ję i wresz­cie się udało – mówił po meczu.

Za pewne gdy­by nie kon­tuz­ja Darko Jevti­cia, Ser­afin mecz oglą­dał­by albo z ław­ki rez­er­wowej albo z try­bun – Myślę, że zarówno absenc­ja Darko jak i moja dobra dys­pozy­c­ja miały wpływ na to, że grałem. Koledzy bard­zo mi poma­gali i po pier­wszym  gwiz­d­ku cała trema minęła – dodaje.

- Dla mnie to niecodzi­en­na sytu­ac­ja, bo nie dość, że to mój pier­wszy mecz, to jeszcze przy Buł­garskiej. Przy­jechał tata i sios­tra, ale dużo zna­jomych oglą­dało też ten mecz w TV, a po spotka­niu dostałem dużo wiado­moś­ci z gratulacjami.

Co ciekawe, Ser­afin nie zagrał na swo­jej nom­i­nal­nej pozy­cji, bowiem zazwyczaj gra nieco wyżej napast­ni­ka – Grałem na takiej pozy­cji, bo tak tren­er mnie widzi w zes­pole i tak pra­cow­ałem też na obozie. W Tur­cji odbyłem z trenerem roz­mowę i powiedzi­ał mi, że muszę popra­cow­ać nad grą w obronie i będzie mnie widzi­ał na tej właśnie pozy­cji. Czułem się dobrze, tren­er chci­ał bardziej zabez­pieczyć obronę, dlat­ego zostałem zmieniony – mówi o zmi­an­ie w drugiej połowie.

W pier­wszej połowie to właśnie młody pomoc­nik zagry­wał do Lovrenc­sic­sa, który zal­iczył asys­tę przy bram­ce Sada­je­wa – Pochwały były po meczu, ale ja się z tego nie zad­owalałam i dalej będę ciężko trenował. Grałem w domu, kibice i ta atmos­fera mi pomogły – kończy.

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.