01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.3godz.42min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Serafin: Kibice i atmosfera mi pomogły

Serafin: Kibice i atmosfera mi pomogły

We wczo­ra­jszym meczu z Ruchem Chorzów debi­ut zal­iczył Jakub Ser­afin. 18-let­ni pomoc­nik zastąpił na boisku Darko Jevti­cia i ze swoich obow­iązków wywiązał się przyzwoicie.

Do pier­wszej drużyny Ser­afin włąc­zony został w październiku ubiegłego roku, ale dopiero ter­az udało mu się zade­bi­u­tować –  Ja cały czas wykony­wałem swo­ją pracę i musi­ałem czekać na tę chwilę, aż zade­bi­u­tu­ję i wresz­cie się udało – mówił po meczu.

Za pewne gdy­by nie kon­tuz­ja Darko Jevti­cia, Ser­afin mecz oglą­dał­by albo z ław­ki rez­er­wowej albo z try­bun – Myślę, że zarówno absenc­ja Darko jak i moja dobra dys­pozy­c­ja miały wpływ na to, że grałem. Koledzy bard­zo mi poma­gali i po pier­wszym  gwiz­d­ku cała trema minęła – dodaje.

- Dla mnie to niecodzi­en­na sytu­ac­ja, bo nie dość, że to mój pier­wszy mecz, to jeszcze przy Buł­garskiej. Przy­jechał tata i sios­tra, ale dużo zna­jomych oglą­dało też ten mecz w TV, a po spotka­niu dostałem dużo wiado­moś­ci z gratulacjami.

Co ciekawe, Ser­afin nie zagrał na swo­jej nom­i­nal­nej pozy­cji, bowiem zazwyczaj gra nieco wyżej napast­ni­ka – Grałem na takiej pozy­cji, bo tak tren­er mnie widzi w zes­pole i tak pra­cow­ałem też na obozie. W Tur­cji odbyłem z trenerem roz­mowę i powiedzi­ał mi, że muszę popra­cow­ać nad grą w obronie i będzie mnie widzi­ał na tej właśnie pozy­cji. Czułem się dobrze, tren­er chci­ał bardziej zabez­pieczyć obronę, dlat­ego zostałem zmieniony – mówi o zmi­an­ie w drugiej połowie.

W pier­wszej połowie to właśnie młody pomoc­nik zagry­wał do Lovrenc­sic­sa, który zal­iczył asys­tę przy bram­ce Sada­je­wa – Pochwały były po meczu, ale ja się z tego nie zad­owalałam i dalej będę ciężko trenował. Grałem w domu, kibice i ta atmos­fera mi pomogły – kończy.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.