06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.1godz.56min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Seria zwycięstw trwa. Lech zdominował Zagłębie

Seria zwycięstw trwa. Lech zdominował Zagłębie

Lech Poz­nań wygrał z Zagłę­biem Lubin 2:0. Świetne spotkanie roze­grał Hamalainen, który nie dość, że strzelił bramkę, to jeszcze zal­iczył wyśmien­itą asys­tę. Drugiego gola zdobył również dobrze dys­ponowany dzisi­aj Pawłows­ki, który wyko­rzys­tał sytu­ację sam na sam. Koniec roku w Poz­na­niu kończy się zwycięst­wem i przede wszys­tkim przepiękny­mi oprawa­mi kiboli Lecha.

Jeszcze przed pier­wszym gwiz­d­kiem, wiceprezes Piotr Rutkows­ki w ostat­nim meczu na Buł­garskiej w tym roku pożeg­nał Kaspra Hamalaine­na. Pamiątkowe zdję­cie i skandowane nazwisko Fina przez kibiców, może świad­czyć, że nieste­ty Hamalaine­na w Poz­na­niu już nie zobaczymy. Wszys­tko będzie jasne za kil­ka dni.

Jeśli chodzi o samo spotkanie to początek należał do Lecha. Pomi­mo tego, że ata­ki nie były aż tak zde­cy­dowane, to okaza­ły się nad wyraz skuteczne.

Pier­wszą okazję do strze­le­nia bram­ki miał Linet­ty. Reprezen­tant Pol­s­ki otrzy­mał podanie w pole karne od Tet­te­ha, ale młody pomoc­nik zawa­hał się i uderzył pon­ad bramkę.

W 16. min­u­cie bramkę strzelił ten, który najpraw­dopodob­niej się z Poz­naniem dzisi­aj żeg­na. Po wielkim zamiesza­niu przed polem karnym piłkę na klatkę pier­siową otrzy­mał Hamalainen. Fin zan­im fut­bolówka zdążyła odbić się od murawy posłał ją wprost do bram­ki. Bramkarz goś­ci był tak zaskoc­zony, że nie zdołał obronić tego strzału.

Szy­bko odpowiedzieć mogło Zagłę­bie. W 19. min­u­cie uderze­niem sprzed pola karnego popisał się Janosz­ka, ale na straży stał niepoko­nany już od niespeł­na 400. min­ut Burić.

Po prz­er­wie Lech wyszedł bardziej pewny siebie. Zal­icz­ka jed­nej bram­ki zmusza­ła prze­ci­wni­ka do zaryzykowa­nia. Lechit­om zdarza­ły się indy­wid­u­alne błędy, ale nie były one na tyle poważne, by zagroz­iły bram­ce Jas­mi­na Buricia.

A Lech cią­gle, z uporem atakował. W 64. min­u­cie na listę strzel­ców wpisał się Pawłows­ki. Pomoc­nik Lecha otrzy­mał świetne prostopadłe podanie od Hamalaine­na. Pawłows­ki miał na ple­cach jed­nego zawod­ni­ka, ale szy­bko mu uciekł. Jedynym rywalem pozostał już tylko Polacek. Lechi­ta uderzył po długim rogu i nie dał szans golkiper­owi Zagłębia. Radoś­ci u piłkarza nie było widać, ale nie ma się co dzi­wić, w końcu w Lubinie Pawłows­ki spędz­ił sie­dem lat.

Nieby­wałą okazję po trzech min­u­tach znowu miał Pawłows­ki. Znalazł się w sytu­acji sam na sam jeszcze przed lin­ią wyz­nacza­jącą połowę boiska. Moż­na by stwierdz­ić, że lechi­ta miał za dużo cza­su na zas­tanowie­nie i w rezulta­cie nie udało mu się pokon­ać Polac­ka po raz drugi.

Kon­takt Zagłę­bie chci­ało naw­iązać w 70. min­u­cie. Piękną główką popisał się Papadop­u­los, ale jeszcze bardziej genial­ną inter­wencję zal­iczył Burić, który koniuszka­mi pal­ców przeniósł fut­bolówkę nad poprzeczkę.

 Do koń­ca spotka­nia Lecha mógł jeszcze bardziej dobić goś­ci, jed­nak uderze­nie Gajosa obronił bramkarz Zagłębia.

LECH POZNAŃZAGŁĘBIE LUBIN 2:0

Bram­ki: 16’ Hamalainen, 64’ Pawłowski

Żółte kart­ki: Linet­ty, Tet­teh, Trał­ka, Jevtić; Gul­dan, Todor­ovs­ki, Kubicki

LECH: Burić – Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Kamińs­ki, Kadar – Tet­teh, Trał­ka – Pawłows­ki [78 Kow­nac­ki], Linet­ty [83. Gajos], Dou­glas — Hamalainen

ZAGŁĘBIE: Polacek – Todor­ovs­ki [72. Zbozień], Gul­dan, Jach, Cotra – Rakows­ki [67. Piątek], Kubic­ki – Tosik, Woź­ni­ak, Janosz­ka [66. Janus] – Papadopulos

Wid­zowie: 14 562

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.