02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.5godz.2min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Setny ligowy mecz Murawskiego w koszulce Lecha

W poniedzi­ałkowe popołud­nie “Kole­jorz” roz­gry­wał będzie trze­cie spotkanie w tegorocznym sezonie T‑Mobile Ekstrak­lasy. Tym razem Lech uda się na mecz do Bełcha­towa (już po raz dru­gi — wcześniej grali tam z ŁKS-em — przyp. red.), na mecz z tamte­jszym GKS-em. Jeżeli w tym meczu wys­tąpi Rafał Muraws­ki, to będzie to jego set­ny ligowy mecz w niebiesko-białej koszulce.

Muraś” dołączył do Lecha po fuzji Ami­ki z poz­nańskim klubem. Od razu stał się ważną postacią w klu­bie ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki. W pier­wszym sezonie zagrał we wszys­t­kich ligowych spotka­ni­ach. W następ­nym nie wys­tąpił tylko w jednym.

W sezonie 2008/09 zagrał w kole­jnych 24. meczach, pełniąc nawet funkcję kap­i­tana. Jed­nak później postanow­ił wyjechać. Przez następ­ne pół­to­ra roku grał w Rosji, w Kaza­niu, w zes­pole tamte­jszego Rubi­na. Poz­nańs­ki klub dostał za niego około trzech mil­ionów w europe­jskiej walucie.

Pod­czas ostat­niego zimowego okien­ka trans­fer­owego, powró­cił do Poz­na­nia. “Kole­jorza” zapłacił za niego trzy razy mniej, niż dostał pół­to­ra roku wcześniej. Wios­ną ubiegłego sezonu zagrał we wszys­t­kich czter­nas­tu meczach ligowych. W tym również wyb­ie­gał na boisku w obu kolejkach.

Rafał Muraws­ki jest bard­zo ważną postacią dla Lecha. Wspól­nie z Wojtkowiakiem, Djur­de­vi­ciem i Kotorowskim tworzy tzw. “radę drużyny”. Oprócz tego, że ma poważanie wśród kolegów i przed wyjaz­dem do Rosji był kap­i­tanem zespołu, należy pamię­tać, że to on dał Lechowi his­to­ryczny awans do fazy grupowej Pucharu UEFA, strze­la­jąc decy­du­jącą bramkę w dolic­zonym cza­sie gry dogry­w­ki, w mecz z Aus­trią Wiedeń.

Wios­ną poprzed­niego sezonu ten defen­sy­wny pomoc­nik nie zach­wycał for­mą. Ter­az jest jed­nak już coraz lep­iej, a on sta­je się powoli osto­ją drużyny i pew­ni­akiem do gry.

W 99. dotąd roze­granych meczach ligowych w barwach Lecha, Muraws­ki zdobył osiem bramek. Mamy nadzieję, że ani licznik meczów, ani bramek, nie zatrzy­ma się przez najbliższy czas, a “Muraś” kibiców “Kole­jorza” będzie cieszył swo­ją bard­zo dobrą grą.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.