Skorża: Coraz więcej się dzieje wokół pewnych zawodników

Skorża: Coraz więcej się dzieje wokół pewnych zawodników

W Poz­na­niu wszyscy marzą o europe­js­kich pucharach, o fazie grupowej. Czas przeła­mać europe­jską niemoc. Pier­wszym krok­iem jest poko­nanie FK Sarajewo.

Przed losowaniem wielu sym­pa­tyków Lecha Poz­nań w myślach chci­ało, aby Kole­jorz zmierzył się z bałkańskim zespołem. To dwumecz dużej wal­ki – na boisku oraz na try­bunach. – To na pewno ciekawy i wyma­ga­ją­cy ryw­al. Od początku musimy być w opty­mal­nej dys­pozy­cji. Trze­ba przy­go­tować się skrupu­lat­nie do tego dwumeczu. Roz­maw­iałem już z Jas­minem Buriciem. Bard­zo dobrze się wypowiadał na tem­at naszego rywala. Na pewno to zespół, który wyma­ga od nas per­fek­cyjnego przy­go­towa­nia. Skup­my się na tym, co przed nami. Wiemy, że przed nami nie zagra­ją ofic­jal­nego meczu, ale na chwilę obec­ną nie wiado­mo, jak będziemy ich obser­wować – przyz­nał tren­er Maciej Skorża.

Już w sobotę lechi­ci wyrusza­ją na obóz przy­go­towaw­czy do Gniewina. Tam roze­gra­ją kil­ka towarzys­kich spotkań. Do wcześniejszych rywali Kole­jorza dołączyła Olimpia Grudziądz.

Latem Lech wzmoc­nił się cztere­ma trans­fera­mi. Do drużyny dołączyli Marcin Robak, Dar­iusz Dud­ka, Abdul Aziz Tet­teh oraz Denis Toma­l­la. Mis­trza Pol­s­ki opuś­ciło kilku piłkarzy, jed­nak byli to zawod­ni­cy, którzy w ubiegłym sezonie nie stanow­ili o sile i mocy poz­nańskiego zespołu. Ktoś jeszcze opuś­ci szere­gi Kole­jorza? — Nie ma 100% pewnoś­ci, że ktoś ode­jdzie. Coraz więcej się dzieje wokół pewnych zawod­ników. Myślę, że sprawy będą się ważyły przez najbliższe trzy tygod­nie. Dla mnie najważniejsze, że niewiele piłkarzy odeszło z naszej drużyny. Mając 3 tygod­nie do ważnego meczu, nie zamierzam robić żad­nych rewolucji. W późniejszym ter­minie będziemy starali się wprowadzać nowe ele­men­ty. Być może zde­cy­du­je­my się zmi­anę ustaw­ienia, mając taki potenc­jał piłkarzy – powiedzi­ał szkoleniowiec.

Od nowego sezonu z pier­wszym zespołem będzie trenować trój­ka młodych zawod­ników, z drużyny rez­erw. — Nie chcę ich za bard­zo eksploa­tować. Planu­ję trzech zawod­ników dołączyć do zespołu. Kur­biel, Jóźwiak i Sanocki.

W kulu­arach mówiło się, że do drużyny Kole­jorza mogą dołączyć Tomasz Hoło­ta oraz Maciej Gajos. — To bard­zo dobrzy piłkarze. Są to zawod­ni­cy, którzy zna­j­du­ją się w kręgu zain­tere­sowań wielu klubów – ocenił.

Pod koniec ubiegłego sezonu Lech miał sta­bil­ną „11”. Jedynie niespodziewane urazy czy wykartkowanie zawod­ników spraw­iało, że tren­er musi­ał dokon­ać małych roszad w składzie. — Zakładamy, że tak. Wery­fikac­ja nastąpi późną jesienią. Zobaczymy, jak zawod­ni­cy, którzy do nas dołączyli, będą się prezen­tować. Jesień poprzed­niego sezonu była okrop­na pod wzglę­dem urazów. Chce­my ograniczyć ryzyko kon­tuzji. Indy­wid­u­al­izu­je­my trenin­gi dla niek­tórych zawod­ników – przyz­nał trener.

Na środowym treningu pojaw­ił się nowy członek sztabu szkole­niowego. — Jest Pao­lo Ter­zot­ti. Pra­cow­ałem z nim wcześniej. Nie mieliśmy funkcji fizjolo­ga. Dołączy do nas i będzie nas wspier­ał – zakończył.

 ejberempire

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress