27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.18godz.36min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Jesteśmy drużyną lepszą i wygramy u siebie

Skorża: Jesteśmy drużyną lepszą i wygramy u siebie

Już dziś podopieczni Macie­ja Sko­rża roze­gra­ją rewanżowy mecz z FK Sara­je­wo. Jak mówi opiekun lechitów – To najważniejszy mecz w roku.

W sobot­nim meczu tren­er bard­zo moc­no rotował skła­dem, co nie przyniosło zamier­zonych skutków i Pogoń Szczecin wywiozła z Poz­na­nia kom­plet punk­tów – To była dys­pro­por­c­ja w tym, co widzieliśmy w dwóch pier­wszych meczach, a spotkaniem z Pogo­nią. Tak duże zmi­any w składzie nie pomogły drużynie i to daje do myśle­nia. Wiemy, że aż tak dużo nie powin­no ich być. Więk­szość z nich była wymus­zona wzglę­da­mi zdrowot­ny­mi i cza­sem będziemy zmuszenia do takich decyzji. Wniosek jest jeden – zbyt duża licz­ba zmi­an powodu­je per­tur­bac­je w drużynie.

Druży­na  z Bośni słynie z tego, że w poprzed­nim sezonie awanse do kole­jnej rundy zapew­ni­ała sobie w meczach wyjaz­dowych – Sara­je­wo na pewno nie złoży broni, będą wal­czyć do koń­ca o awans. Dla nas to wyma­ga­ją­cy ryw­al. Anal­izu­jąc ich mecze wyjaz­dowe z zeszłego sezonu to wywal­czyli oni awans w Nor­wegii i Grecji. Gra­ją bard­zo wyważoną, mądrą tak­ty­cznie piłkę, dlat­ego skala trud­noś­ci tego meczu będzie więk­sza. Trze­ba pamię­tać, że oni odra­bi­ali straty na wyjeździe, ale prze­grali też mecz 0–7. Musimy pokazać, że jesteśmy drużyną lep­szą i wygramy u siebie. Men­tal­nie musimy ten dwumecz rozstrzygnąć na nasza korzyść.  Trze­ba być nastaw­ieni, że to najważniejszy mecz w tym roku i nie może­my sobie poz­wolić, by cho­ci­aż jeden piłkarz był myśla­mi, gdzie indziej – przyz­na­je tren­er Skorża.

Rywalem w kole­jnej rundzie elim­i­nacji będzie szwa­j­cars­ki FC Basel, który niewąt­pli­wie będzie fawory­tem dwumeczu – Na pewno ktokol­wiek z nimi nie zagra, nie będzie fawory­tem. Ja staram się o tym nie myśleć, żyję meczem z Sara­jew­em, bo wciąż uważam, że sprawa nie została rozstrzyg­nię­ta. Później będziemy ich anal­i­zować i usta­lać tak­tykę. Do ewen­tu­al­nego meczu z Bazyleą jest jeszcze mecz z Lechią. Gra­jąc z Wisłą w Lidze Mis­trzów, wiedzieliśmy, że kole­jnym rywalem jest Barcelona i wszyscy trak­towali to jako nagrodę. Prze­gral­iśmy 1–2, a w Krakowie chcieliśmy wygrać, bo kole­jny ryw­al nas moty­wował. Wiedza z kim się zagra w kole­jnej rundzie jeszcze bardziej mobilizuje.

ejberempire

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.