27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.10godz.8min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Końcówka sezonu wzbudza mój szacunek

Skorża: Końcówka sezonu wzbudza mój szacunek

Kole­jorz roze­gra dziś mecz z Górnikiem Zabrze i przy korzyst­nych wynikach może zapewnić sobie mis­tr­zows­ki tytuł – Tylko i wyłącznie patrzymy na siebie – apelu­je szkoleniowiec.

Jeśli Lech wygra dziś w Zabrzu, a Lechia pokona Legię, Kole­jorz sięg­nie po mis­tr­zows­ki tytuł – Nie ma wąt­pli­woś­ci, że takie myśle­nie spowodowało­by, że nie bylibyśmy skupi­eni, czyli była­by total­na katas­tro­fa. Tylko i wyłącznie liczymy na siebie. Zwycięst­wo da nam gwarancję, tego się trzy­ma­jmy.

- Może byś sytu­ac­ja, że Legia będzie remisowała, nasz mecz będzie na ostrzu noża. Może się okazać, że nasz jeden punkt będzie bard­zo ważny. Nie będę hipokry­tą i nie będę mówił, że nas to nie interesuje.

Górnik w tym sezonie o nic już nie wal­czy, ale takie mecze bywa­ją naj­cięższe. Nikt punk­tów nie odda za dar­mo – Ten mecze trze­ba roze­grać przede wszys­tkim w głowach. Górnik jest bard­zo solid­ną ekipą. Niko­mu nie trze­ba reklam­ować ich zawod­ników, Myślę, że Lech jest lep­szą drużyną, potenc­jał sportowy jest po naszej stron­ie, jed­nak nie może­my być przyg­nieceni presją.  Każdy musi dać z siebie wszys­tko. Bez wzglę­du, jak dużo sił, czy będziemy gonić wynik, obo­jęt­nie co się stanie, będziemy musieli wal­czyć – przyz­na­je trener.

Odkąd trenerem Kole­jorza został Maciej Sko­rża druży­na przeszła wielką meta­mor­fozę i nie chodzi tu o skład per­son­al­ny – Muszę powiedzieć, że jestem zbu­dowany jak szat­nia się zmienia, jak druży­na się zmienia. To dla tren­era jest najprzy­jem­niejsze w pra­cy. Jak widzę, że Paulus był czwarty w lidze, ter­az jest pier­wszy w ekstrak­lasie. Poza tro­fea­mi i wynika­mi to stanowi sens pra­cy. Jak bard­zo te mecze o stawkę budu­ją piłkarzy. Myślę, że to bard­zo istot­ny moment w drużynie, w Lechu.

W zes­pole na chwilę obec­ną mało jest piłkarzy, którzy mogą się poszczy­cić mis­tr­zost­wem kra­ju. Miejmy nadzieję, że w niedzielę uleg­nie to zmi­an­ie – Mam nadzieję, że w poniedzi­ałek będzie dwudzi­es­tu takich piłkarzy, którzy będą mieli tro­fea i sukcesy na swoim kon­cie. To był bard­zo trud­ny sezon, chy­ba najtrud­niejszy w mojej kari­erze. Ta końcówka to jest coś, co wzbudza mój sza­cunek – kończy tren­er Skorża

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.