02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.19godz.20min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Końcówka sezonu wzbudza mój szacunek

Skorża: Końcówka sezonu wzbudza mój szacunek

Kole­jorz roze­gra dziś mecz z Górnikiem Zabrze i przy korzyst­nych wynikach może zapewnić sobie mis­tr­zows­ki tytuł – Tylko i wyłącznie patrzymy na siebie – apelu­je szkoleniowiec.

Jeśli Lech wygra dziś w Zabrzu, a Lechia pokona Legię, Kole­jorz sięg­nie po mis­tr­zows­ki tytuł – Nie ma wąt­pli­woś­ci, że takie myśle­nie spowodowało­by, że nie bylibyśmy skupi­eni, czyli była­by total­na katas­tro­fa. Tylko i wyłącznie liczymy na siebie. Zwycięst­wo da nam gwarancję, tego się trzy­ma­jmy.

- Może byś sytu­ac­ja, że Legia będzie remisowała, nasz mecz będzie na ostrzu noża. Może się okazać, że nasz jeden punkt będzie bard­zo ważny. Nie będę hipokry­tą i nie będę mówił, że nas to nie interesuje.

Górnik w tym sezonie o nic już nie wal­czy, ale takie mecze bywa­ją naj­cięższe. Nikt punk­tów nie odda za dar­mo – Ten mecze trze­ba roze­grać przede wszys­tkim w głowach. Górnik jest bard­zo solid­ną ekipą. Niko­mu nie trze­ba reklam­ować ich zawod­ników, Myślę, że Lech jest lep­szą drużyną, potenc­jał sportowy jest po naszej stron­ie, jed­nak nie może­my być przyg­nieceni presją.  Każdy musi dać z siebie wszys­tko. Bez wzglę­du, jak dużo sił, czy będziemy gonić wynik, obo­jęt­nie co się stanie, będziemy musieli wal­czyć – przyz­na­je trener.

Odkąd trenerem Kole­jorza został Maciej Sko­rża druży­na przeszła wielką meta­mor­fozę i nie chodzi tu o skład per­son­al­ny – Muszę powiedzieć, że jestem zbu­dowany jak szat­nia się zmienia, jak druży­na się zmienia. To dla tren­era jest najprzy­jem­niejsze w pra­cy. Jak widzę, że Paulus był czwarty w lidze, ter­az jest pier­wszy w ekstrak­lasie. Poza tro­fea­mi i wynika­mi to stanowi sens pra­cy. Jak bard­zo te mecze o stawkę budu­ją piłkarzy. Myślę, że to bard­zo istot­ny moment w drużynie, w Lechu.

W zes­pole na chwilę obec­ną mało jest piłkarzy, którzy mogą się poszczy­cić mis­tr­zost­wem kra­ju. Miejmy nadzieję, że w niedzielę uleg­nie to zmi­an­ie – Mam nadzieję, że w poniedzi­ałek będzie dwudzi­es­tu takich piłkarzy, którzy będą mieli tro­fea i sukcesy na swoim kon­cie. To był bard­zo trud­ny sezon, chy­ba najtrud­niejszy w mojej kari­erze. Ta końcówka to jest coś, co wzbudza mój sza­cunek – kończy tren­er Skorża

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.