02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.2min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Lech ma być drużyną dojrzałą

Skorża: Lech ma być drużyną dojrzałą

Na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej tren­er Maciej Sko­rża opowiadał o uta­jnionym sparingu i sytu­acji kadrowej przed meczem z Pogonią.

-Uta­jniłem środowy spar­ing, bo chcieliśmy w ciszy i spoko­ju roze­grać mecz kon­trol­ny. Cho­ci­aż trud­no dziś cokol­wiek całkowicie uta­jnić, to zro­bil­iśmy to dla kom­for­tu. To, że było takie zain­tere­sowanie na ten tem­at bard­zo mnie zdziwiło.

- Zawsze ten pier­wszy mecz w rundzie to wiel­ka niewiado­ma. Uważam jed­nak, że zespół jest dobrze przy­go­towany. Okres wygladął obiecu­ją­co i strze­lal­iśmy sporo bramek. Mam nadzieje, ze utrzy­mamy tą for­mę. Nasze sparin­gi w Tur­cji były podglą­dane przez pra­cown­ików Pogo­nii, lecz my też się sporo o niej dowiedzieliśmy. Nasi anal­i­ty­cy byli obec­ni na ich wszys­t­kich meczach kontrolnych.

- Przed startem rundy mamy kil­ka prob­lemów zdrowot­nych. Dwaj zawod­ni­cy są przez­ię­bi­eni, w związku z czym do Szczeci­na jedzie kadra 20 osób a mec­zowa osiem­nast­ka zostanie wyty­powana jutro rano, gdy ocen­imy ich stan zdrowia.

-. Myślę, że ci zawod­ni­cy którzy grali rok temu będą chcieli się zre­wanżować. Pier­wszy mecz jest bard­zo istot­ny i może zadzi­ałać dobrze na całą rundę. Celem na rundę jest spraw­ie­nie tego, żeby druży­na była dojrzal­szym zespołem. Nie mogą zdarzać się już momen­ty, które miały miejsce w ostat­niej rundzie, gdzie tra­cil­iśmy bram­ki w ostat­nich min­u­tach, lub tak jak w Gli­wicach nie mieliśmy kon­troli nad meczem. Chci­ałbym, żeby Lech był drużyną dojrzałą.

- W sparingach Vojo zagrał bard­zo dobrze, bo strzelił 3 bram­ki, lecz najważniejsze jest zdrowie. Jest bard­zo blisko pier­wszej 11. W naszej drużynie jest to jedyny łow­ca bramek i liczę, że będzie skuteczny.Nasza gra opiera się na dużej rotacji. Daw­id Kow­nac­ki jest bard­zo wszech­stron­nym i uni­w­er­sal­nym zawod­nikiem i te momen­ty kiedy będzie grał na skrzy­dle będą dla niego ważne.

-Przez kon­tuzję Buric został wye­lim­i­nowany z rywal­iza­cji bramkarzy dlat­ego pozostali ter­az Maciek Gos­tom­s­ki i „Kotor”. Okres przy­go­towaw­czy miał być walką o miejsce i ten, który wygra, otrzy­ma olbrzy­mi kredyt zau­fa­nia. Jutro o 18 dowiecie się, kto będzie głównym bramkarzem w najbliższej rundzie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.