01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.4godz.33min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Mają swojego egzekutora

Skorża: Mają swojego egzekutora

W najbliższej kole­jce Lech Poz­nań zmierzy się z Cra­cov­ią. W poprzed­nim sezonie przy Kałuży poz­na­ni­a­cy roz­gromili gospo­darzy 6:1.

W rundzie jesi­en­nej przy Buł­garskiej padł remis 1:1. Bramkę dla Pasów zdobył wów­czas Marcin Budz­ińs­ki, dla Kole­jorza trafi­ał Kasper Hamalainen. — Myślę, ze Cra­covia popraw­iła sporo od jesieni. To druży­na, która gra dojrza­łą piłkę. W meczu z Podbeskidziem Cra­covia nie była tak efek­ty­w­na jak w spotka­niu ze Śląskiem. Sys­tem z 3–5 obroń­ca­mi zda­je egza­min. Krakowian­ie mają swo­je słabe strony. Mam nadzieję, że będziemy potrafili to wyko­rzys­tać – przyz­nał tren­er Maciej Skorża.

Bronią Cra­covii prze­ci­wko Lechowi mogą być stałe frag­men­ty gry. W swoich szere­gach Cra­covia ma spec­jal­istę od ich wykony­wa­nia – Mirosla­va Čovi­lo. — To bard­zo sil­na broń Pasów. Ciekaw­ie je wykonu­ją. Mają ciekawego wykon­aw­cę, egzeku­to­ra. Jest to oso­ba kluc­zowa przy stałych frag­men­tach gry. My kry­je­my stre­fą. W każdym miejs­cu, gdzie będzie Cov­i­lo ktoś go będzie krył – ocenił tren­er Lecha.

Sytu­ac­ja kadrowa Lecha wyglą­da coraz lep­iej. Kon­tuzjowani zawod­ni­cy powoli wraca­ją do pełni sił. — Chcę  zabrać do Krakowa 20 zawod­ników, aby mieć szer­szą grupę zawod­ników ze sobą. Bard­zo się cieszę, że zawod­ni­cy wraca­ją. Sytu­ac­ja jaką mieliśmy po okre­sie przy­go­towaw­czym była trud­na, wielu zawod­ników musi­ało wchodz­ić do gry powoli. Chce zobaczyć jaka jest dys­pozy­c­ja wielu zawod­ników. Niedłu­go przed nami kluc­zowe spotka­nia tego sezonu – przy­jedzie do Poz­na­nia Jagiel­lonia, Legia oraz spotkanie Pucharu Pol­s­ki. Muszę wiedzieć, kto ile może da drużynie. Moż­na się spodziewać, że w Krakowie będzie inny skład niż z Ruchem, choć było to spotkanie wygrane. Muszę mieć rozez­nanie, co do formy zawod­ników – przyz­nał szkoleniowiec.

Konkurencję na prawej obronie może mieć niebawem Tomasz Kędzio­ra. Keb­ba Ceesay ma ogrom­ną szan­sę, aby niebawem zagrać w meczu. Podob­nie sytu­ac­ja wyglą­da z Mohamme­dem Keitą, który wró­cił do tren­ingów z resztą zespołu. - Keb­ba to zawod­nik, od którego chci­ałbym usta­lać pier­wszą jede­nastkę. Ma on wysok­ie umiejęt­noś­ci. Braku­je mu men­tal­noś­ci. Jak tylko będzie gotowy to naty­ch­mi­ast włączę go do składu – ocenił Gam­bi­jczy­ka tren­er pier­wszego zespołu Kole­jorza. — Kei­ta stracił cały dru­gi okres przy­go­towaw­czy. Borykał się z kon­tuzją, ter­az wró­cił do tren­ingów i w wewnętrznej grze się wyróż­ni­ał – zakończył tren­er Skorża.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.