02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.52min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Musimy chwycić przeciwnika za stopy

Skorża: Musimy chwycić przeciwnika za stopy

Przed Lechem najważniejszy sprawdz­ian w tym roku. W środowy wieczór podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży pode­jmą przy Buł­garskiej FC Basel – 17. drużynę w rankingu UEFA.

- Mam nadzieję, że moi piłkarze udźwigną ciężar. Ze sztabem robimy wszys­tko, aby przy­go­tować się do tego meczu. Niek­tórzy pier­wszy raz zagra­ją z takim zespołem jak FC Basel. U zawod­ników nie widzę pode­jś­cia bojaźli­wego. Mamy siłę w szat­ni! To spotkanie z bard­zo dobrym prze­ci­wnikiem, ale na tle takiego, chce­my się sprawdz­ić. Naj­gorszą rzeczą, jaką moglibyśmy zro­bić, to się właśnie ich przes­traszyć. Musimy zagrać otwartą piłkę. To dla nas najważniejszy mecz w tym roku. To mecz z kat­e­gorii takiej, że jak wygramy to klub prze­sunie się o pięterko wyżej. To nie mecz, który trze­ba tylko roze­grać. Być może to szansa naszego życia i zro­bimy wszys­tko, aby ją wyko­rzys­tać – przyz­nał opiekun mis­trzów Polski.

FC Basel to bard­zo solid­ny prze­ci­wnik, naj­moc­niejszy, z jakim przyszło Lechowi zmierzyć się w europe­js­kich pucharach w ostat­nich lat­ach. Wyżej, bo na 9. miejs­cu, jest jedynie Juven­tus Turyn – ze „Starą Damą” poz­na­ni­a­cy dwukrot­nie zremisowali. — Basel to niezła druży­na. Gra solid­ną piłkę, real­izu­je się dobrze tak­ty­cznie. Mają ciekawych zawod­ników – na uwagę zasługu­je Embo­lo, przed nim spo­ra kari­era. To klub, który ma dużą siłę ofen­sy­wną, w składzie wys­tępu­ją kreaty­wni zawod­ni­cy, którzy gra­ją otwarta piłkę – zaz­naczył szkoleniowiec.

ejberempire

W jutrze­jszym meczu na pewno nie zagra Daw­id Kow­nac­ki oraz Paulus Ara­ju­uri. Do koń­ca nie jas­na jest sytu­ac­ja z Karolem Linetty’m. – Karol zaczął już z nami trenować. Będę roz­maw­iał ze sztabem czy będzie mógł on zagrać. Ale musimy pamię­tać, że to zawod­nik, który dopiero do nas wraca – powiedzi­ał. — Mam dwa zna­ki zapy­ta­nia doty­czące składu.. Musimy zro­bić jutro coś „ekstra”, żeby wygrać ten mecz. Musimy chwycić prze­ci­wni­ka za stopy. W obliczu takiego meczu, mam nadzieję, że zawod­ni­cy pokażą swój tal­ent i potenc­jał. Każdy z tych chłopaków zda­je sobie sprawę, że to mecz, który może wpłynąć na ich przyszłość – ocenił.

W ostat­nich lat­ach Kole­jorz był staw­iany w roli fawory­ta i ewident­nie nie radz­ił sobie ze słab­szy­mi rywala­mi. — Mamy do czynienia z niecodzi­en­ną sytu­acją. Pres­ja zawsze była na nas, a ter­az to Basel jest drużyną staw­ianą w roli fawory­ta. To powodu­je, że łatwiej nam się zagra, bo nie będzie presji. Musimy zagrać otwartą piłkę, taką, dzię­ki której będziemy mogli pokazać swo­je umiejęt­noś­ci. Połącze­nie dyscy­pliny tak­ty­cznej z mądroś­cią może dać nam sukces – ocenił.

Pier­wszy mecz na skutek losowa­nia zostanie roze­grany przy Buł­garskiej. – Może było­by dla nas to korzyst­niejsze, gdy­byśmy grali rewanż u siebie, ale nie sku­pi­amy się na tym. Bard­zo dobrze nam się gra u siebie, przed włas­ną pub­licznoś­cią. Liczymy na ich wspar­cie w tych trud­nych momen­tach. Mam nadzieję, że kibice będą bodźcem, który poniesie nas do zwycięst­wa – zakończył tren­er Skorża.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.