27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.16godz.25min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Nie pamiętam kiedy ostatni raz wygraliśmy

Skorża: Nie pamiętam kiedy ostatni raz wygraliśmy

- Roz­maw­iałem z piłkarza­mi, którzy dłużej są w Lechu i mówią, że to się pow­tarza cyk­licznie. Kil­ka dobrych meczów i dołek. To już nie moż­na stosować leczenia obja­wowego, trze­ba dokon­ać chirur­gicznych cięć — mówi przed meczem z Górnikiem Zabrze tren­er Lecha Maciej Skorża.

- Dużo opowiadamy, a efek­ty naszej pra­cy są miz­erne, dlat­ego chce­my zdobyć z Zabrzem punk­ty, żeby przeła­mać tę niemoc. Nie pamię­tam już kiedy ostat­ni raz wygral­iśmy. Ter­az dla mnie najważniejsze jest, żeby jak najwięcej wycis­nąć z tej drużyny, żeby podreper­ować jeszcze nasz dorobek punk­towy. Będę chci­ał dokon­ać kilku zmi­an, ale to nie moment, żeby wypowiadać się na ten tem­at ze szczegóła­mi — przyz­nał Skorża.

- Mam przeczu­cie, że gdy­by do tej drużyny dołożyć 2–3 oso­by, to zmienił­by się charak­ter Lecha. Przy tych piłkarzach obec­ni mogli­by grać inaczej. Widzę potenc­jał mojego zespołu, choć niek­tórzy mnie zawodzą. Widzę ich chę­ci na treningach. W roz­mowach z piłkarza­mi słyszę, że 2014 rok był dla nich pełen trau­maty­cznych przeżyć. Dużo dopadło ich porażek i niepowodzeń, które odcis­nęły pięt­no. Być może to ma wpływ na zespół, bo przy innych okolicznoś­ci­ach dal­i­by więcej drużynie — zaz­nacza szkoleniowiec.

- W wyborze składu na Górnik nie planu­ję rewolucji. Dojdzie do kilku zmi­an w porów­na­niu z meczem z Piastem. Zmieni się nasze ustaw­ie­nie, bo Górnik gra trójką środ­kowych obrońców. To zmienia nasze ustaw­ie­nie w niek­tórych fazach meczu. Podob­nie grała Cra­covia na Buł­garskiej z Lechem. Mam nadzieję, że poradz­imy sobie z tym ustaw­ie­niem. Ono ma swo­je dobre i słabe strony. Zamierza­my je wyko­rzys­tać — pod­kreśla tren­er Lecha.

- Poza Vojo, liczę że zespołowi pomoże w niedzielę Karol. Powoli wychodzi on z kon­tuzji, nie wyglą­da jeszcze opty­mal­nie, ale jest duża szansa, że będzie mógł zagrać — zdradz­ił Skorża.

- W czwartek trenowal­iśmy na głównej pły­cie. Jest ona dużo lep­sza od poprzed­niej, wierzę, że to pomoże zespołowi. Mam nadzieję, że w niedzielę murawa będzie naszym atutem. Jed­nak jeśli nadal będzie się pojaw­iał z nią prob­lem, to trze­ba będzie zas­tanow­ić się nad inny­mi rozwiąza­ni­a­mi. Nie popier­am murawy sztucznej, ale moż­na zas­tanow­ić się nad mieszanką sztucznej z nat­u­ral­ną — uważa trener.

- Gdy przy­chodz­iłem do Lecha zwracałem uwagę, że trze­ba pra­cow­ać nad tak­tyką i men­tal­noś­cią. Był moment, że wydawało mi się, że jesteśmy na dobrej drodze ku popraw­ie, byłem zaskoc­zony, że tak dobrze nam idzie, ale nagle wracamy do punk­tu wyjaś­nia. Dopa­da nas efekt jo-jo. Roz­maw­iałem z piłkarza­mi, którzy dłużej są w Lechu i mówią, że to się pow­tarza cyk­licznie. Kil­ka dobrych meczów i dołek. To już nie moż­na stosować leczenia obja­wowego, trze­ba dokon­ać chirur­gicznych cięć — zaz­nacza szkoleniowiec.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.