27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.19godz.49min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Nie potrafimy się odnaleźć w lidze

Skorża: Nie potrafimy się odnaleźć w lidze

Dziś lechi­ci pode­jmą na swoim sta­dion­ie ekipę Korony Kielce. Do tej pory poz­na­ni­a­cy mają bard­zo dobry bilans Koroną. Kiel­czanie w Poz­na­niu zremisowali dwa razy i aż sied­miokrot­nie schodzili z boiska poko­nani. Ostat­ni mecz między tymi dwoma zespoła­mi zakończył się remisem 1:1.

Lech jest zde­cy­dowanym fawory­tem tego meczu, mimo trzech porażek w trzech ostat­nich spotka­ni­ach – Ten sezon moż­na podzielić na dwa różne rozdzi­ały. Gra w Europie – mimo, że odpadliśmy, nie potrafil­iśmy zdobyć  punk­tu w meczu z Bazyleą to cztery mecze oce­ni­am pozy­ty­wnie. Druży­na zro­biła postęp od spotka­nia z Sara­jew­em, gra coraz lep­iej. Nato­mi­ast w lidze nie potrafimy się odnaleźć. Pier­wszy mecz rotowal­iśmy skła­dem, nie przyniosło to efek­tów, z Lechią mieliśmy odrobinę szczęś­cia, a w Krakowie nie rotu­je­my skła­dem i nie zdoby­wamy punk­tów. Cza­sem niek­tórzy mają prob­lem, by przestaw­ić się z gry w Europie na ligę. W naszej lidze drużyny są strasznie zmo­ty­wowane, by wygrać z mis­trzem Pol­s­ki, zdobyć w Poz­na­niu punk­ty – mówił na kon­fer­encji pra­sowej Maciej Skorża.

Opiekun lechitów zaz­nacza jed­nak, że nie ma powodów do niepoko­ju – Trud­no wpadać w stan pani­ki, po pros­tu prob­le­mem jest to, by grać równo w lidze i pucharach. Nie potrafimy sobie z tym poradz­ić. Mam nadzieję, że zawod­ni­cy wejdą na ścieżkę zwycięstw i będziemy seryjnie zdoby­wać punk­ty w lidze. Gramy w pucharach i mam nadzieję, że będziemy grać jak najdłużej, ale trze­ba też myśleć o tym, by również w przyszłym roku też tam zagrać.

Już we wtorek mis­tr­zowie Pol­s­ki zagra­ją mecz w ramach 1/16 Pucharu Pol­s­ki. Ich rywalem będzie pier­ws­zoligowa Olimpia Grudz­iądz, a tren­er Sko­rża przyz­na­je, że da pograć zmi­en­nikom – Pojaw­ią się nowe twarze, ci co grali więcej, odpoczną. Mamy mecz we wtorek potem w piątek, nie będzie dużo cza­su na regen­er­ację. Przyszły tydzień to będzie moment odd­echu dla niek­tórych. Chcieliśmy przy­go­tować zespół tak, by do prz­er­wy na kadrę nie rotować zbyt dużo skła­dem. Myślę, że fizy­cznie nie będzie prob­le­mu, jeśli niek­tórzy wykazu­ją zmęcze­nie to są odsyłani na ławkę rez­er­wowych. Nie chce­my doprowadz­ić do stanu głębok­iego przemęczenia, prze­trenowa­nia – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.