06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.20godz.23min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Nie potrafimy się odnaleźć w lidze

Skorża: Nie potrafimy się odnaleźć w lidze

Dziś lechi­ci pode­jmą na swoim sta­dion­ie ekipę Korony Kielce. Do tej pory poz­na­ni­a­cy mają bard­zo dobry bilans Koroną. Kiel­czanie w Poz­na­niu zremisowali dwa razy i aż sied­miokrot­nie schodzili z boiska poko­nani. Ostat­ni mecz między tymi dwoma zespoła­mi zakończył się remisem 1:1.

Lech jest zde­cy­dowanym fawory­tem tego meczu, mimo trzech porażek w trzech ostat­nich spotka­ni­ach – Ten sezon moż­na podzielić na dwa różne rozdzi­ały. Gra w Europie – mimo, że odpadliśmy, nie potrafil­iśmy zdobyć  punk­tu w meczu z Bazyleą to cztery mecze oce­ni­am pozy­ty­wnie. Druży­na zro­biła postęp od spotka­nia z Sara­jew­em, gra coraz lep­iej. Nato­mi­ast w lidze nie potrafimy się odnaleźć. Pier­wszy mecz rotowal­iśmy skła­dem, nie przyniosło to efek­tów, z Lechią mieliśmy odrobinę szczęś­cia, a w Krakowie nie rotu­je­my skła­dem i nie zdoby­wamy punk­tów. Cza­sem niek­tórzy mają prob­lem, by przestaw­ić się z gry w Europie na ligę. W naszej lidze drużyny są strasznie zmo­ty­wowane, by wygrać z mis­trzem Pol­s­ki, zdobyć w Poz­na­niu punk­ty – mówił na kon­fer­encji pra­sowej Maciej Skorża.

Opiekun lechitów zaz­nacza jed­nak, że nie ma powodów do niepoko­ju – Trud­no wpadać w stan pani­ki, po pros­tu prob­le­mem jest to, by grać równo w lidze i pucharach. Nie potrafimy sobie z tym poradz­ić. Mam nadzieję, że zawod­ni­cy wejdą na ścieżkę zwycięstw i będziemy seryjnie zdoby­wać punk­ty w lidze. Gramy w pucharach i mam nadzieję, że będziemy grać jak najdłużej, ale trze­ba też myśleć o tym, by również w przyszłym roku też tam zagrać.

Już we wtorek mis­tr­zowie Pol­s­ki zagra­ją mecz w ramach 1/16 Pucharu Pol­s­ki. Ich rywalem będzie pier­ws­zoligowa Olimpia Grudz­iądz, a tren­er Sko­rża przyz­na­je, że da pograć zmi­en­nikom – Pojaw­ią się nowe twarze, ci co grali więcej, odpoczną. Mamy mecz we wtorek potem w piątek, nie będzie dużo cza­su na regen­er­ację. Przyszły tydzień to będzie moment odd­echu dla niek­tórych. Chcieliśmy przy­go­tować zespół tak, by do prz­er­wy na kadrę nie rotować zbyt dużo skła­dem. Myślę, że fizy­cznie nie będzie prob­le­mu, jeśli niek­tórzy wykazu­ją zmęcze­nie to są odsyłani na ławkę rez­er­wowych. Nie chce­my doprowadz­ić do stanu głębok­iego przemęczenia, prze­trenowa­nia – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.