Skorża: Piłkarze muszą zrozumieć jaki jest sens ich pracy

Skorża: Piłkarze muszą zrozumieć jaki jest sens ich pracy

Lechi­ci po trzech meczach bez zwycięst­wa wresz­cie się przeła­mali. We wtorek pokon­ali na wyjeździe pier­ws­zoligową Olimpię Grudz­iądz. Czy mis­tr­zowie Pol­s­ki mają już kryzys za sobą – Każde zwycięst­wo budu­je i to jest nam bard­zo potrzeb­ne. Przed dwumeczem z Videotonem wygrana była­by dla nas czymś ważnym, ale ja patrzę na ligową tabelę, to jest ter­az najważniejsze. Musimy odra­bi­ać straty po nieu­danym początku, wygry­wać mecze, nie patrząc czy to puchary czy liga. Musimy nauczyć się grać co trzy dni, być drużyną, która gra równe mecze cały czas bez wzglę­du z jaką częs­totli­woś­cią oni są.

Również Zagłę­bie w Pucharze Pol­s­ki odniosło w tygod­niu zwycięst­wo. Podopieczni tren­era Stokow­ca pokon­ali rewelację zeszłorocznych roz­gry­wek, Błęk­it­nych Star­gard Szczecińs­ki – Zagłę­bie może być pod­bu­dowane zwycięst­wem z Błęk­it­ny­mi. Tren­er Stokowiec to mój kole­ga ze studiów i wiem, jaki to ambit­ny facet. Zawsze dąży do celu i jestem przeko­nany, że zaw­ieszą nam wysoko poprzeczkę. Nieważne co się będzie dzi­ało, musimy zagrać skutecznie, lep­iej niż z Koroną, bo ten mecz nie wyszedł nam tak, jak chcieliśmy. Musimy zdobyć trzy punk­ty, które są dla nas bard­zo ważne – doda­je opiekun lechitów.

- Pier­wsze mecze dla beni­amin­ka są trudne. Oni mają ciekawych zawod­ników i doświad­c­zonych graczy na dobrym poziomie. Powin­ni sobie poradz­ić w lidze i się utrzy­mać, a później kto wie. Na pewno wyróż­nia się Papadop­u­los, Janus błys­nął for­mą, Janosz­ka gra ciekaw­ie na lewym skrzy­dle. Zagłę­bie ma atu­ty i ciekawych zawod­ników, stać ich na dobrą grę w ekstraklasie.

Jutro Kole­jorz zagra mecz ligowy, a w czwartek pode­jmą węgier­s­ki Videoton w ramach czwartej rundy kwal­i­fikacji Ligo Europ. Czy lechi­ci wyrzucą z głowy myśl o grze w europe­js­kich pucharach? – Staramy się nad tym pra­cow­ać, ale w Krakowie nam się to nie udało. Jutro będzie dla mnie wyzwaniem, by zmo­bi­li­zować piłkarzy przed meczem z Videotonem. Obrona mis­trza to znacznie trud­niejsze zadanie niż zdoby­cie go. Każdy punkt może zade­cy­dować o mis­tr­zost­wie, a już dużo odd­al­iśmy ich rywalom, którzy pewnie nie powal­czą o mis­tr­zost­wo. Musimy ciężko pra­cow­ać i wygry­wać, bo nie ma innego dro­gi. Moż­na krzy­czeć, wrzeszczeć, ale piłkarze sami muszą zrozu­mieć na czym to pole­ga, jaki jest sens ich pra­cy – kończy Maciej Skorża.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress