28.01.2023, g. 01:00
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.3godz.34min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Praca w Legii wiele mi dała

Skorża: Praca w Legii wiele mi dała

W niedzielę Lech Poz­nań zmierzy się w hicie kole­j­ki z warsza­wską Legią. Spotkanie jest o tyle ciekawe, że różni­ca pomiędzy druży­na­mi wynosi sześć oczek i pewne jest, że znacznie wpłynie na układ tabeli.

Jeszcze trzy lata temu Maciej Sko­rża zaj­mował miejsce Hen­ninga Berga na sta­dion­ie przy uli­cy Łazienkowskiej. Jak sam przyz­na­je, doświad­cze­nie, które zdobył pod­czas pra­cy w Warsza­w­ie pro­cen­tu­je i przynosi efek­ty: Myślę, że jestem innym trenerem. Bard­zo dużo dała mi pra­ca z Legią przez te dwa lata. Wtedy suma wszys­t­kich decyzji, jakie musi­ałem pod­jąć, pomogła mi to wszys­tko przeanal­i­zować. W pewnych sytu­ac­jach inaczej reagu­ję, jestem bogat­szy o wiele doświad­czeń i myślę, że jest to korzyść dla Lecha – mówił Skorża.

Szkole­niowiec Lecha Poz­nań zaz­naczał również, że bard­zo ważne jest, by różnicę pomiędzy zespoła­mi wyko­rzys­tać w niedzielę: Co tydzień patrzymy na wyni­ki Legii, a ter­az może­my z nią grać i z nią wygrać. Nie gramy z drużyną, która jest poza naszym zasięgiem. To jest coś co bard­zo lubię, takie mecze dają mi prawdzi­wy obraz tego, jak pracu­je­my, jakie są możli­woś­ci naszego zespołu. Zawod­ni­cy mówią ‚że czu­ją presję, ale nie chcą być nią przepom­powani. Lech musi sobie z presją radz­ić – powiedzi­ał tren­er Lecha.

Szkole­niowiec „Kole­jorza” nie zaprzecza, że wygrana w niedziel­nym spotka­niu nie da tylko trzech punk­tów, ale znacznie coś więcej. Do meczów tego typu, gdy zarówno wyma­gania, jak i pres­ja są bard­zo wysok­ie, druży­na z pewnoś­cią musi­ała inaczej się przy­go­towywać: To mecz, który trze­ba wygrać w sferze men­tal­nej, to jest klucz do sukce­su. Jeśli w tej materii będziemy sil­ni to jestem przeko­nany, że obraz gry będzie taki, jaki chce­my. Będziemy kre­ować dużo sytu­acji, będziemy strze­lać bram­ki. Dys­tans jest kluc­zowy, muszę wiedzieć, jaki jest plan na mecz. Nie ukry­wam, że jest to duży ładunek emocjon­al­ny. Jak pomyślę, co może się stać po zwycięst­wie na tym sta­dion­ie to warto zaryzykować – pod­kreślał Skorża.

Nieste­ty, w meczu z Legią nie wys­tąpi Darko Jevtić, który nadal zma­ga się z kon­tuzją. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi także wys­tęp Szy­mona Pawłowskiego i Paulusa Ara­ju­uriego. Ten dru­gi w meczu z Zaw­iszą musi­ał przed­w­cześnie opuś­cić boisko: Sytu­ac­ja Jevti­cia jest poważ­na i przy tym schorze­niu trud­no jest przewidzieć jego ter­min powro­tu. Prob­le­my zdrowotne ma również Paulus. Postaramy się go postaw­ić na nogi do niedzieli. Jeśli nie, to myślę, że będzie mógł go zastąpić Tamas Kadar. Jest jeszcze uraz Pawłowskiego, moc­no przyglą­damy się jego sta­wowi skokowe­mu i temu, czy będzie do mojej dys­pozy­cji w niedzielę – zakończył Skorża

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.