01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.4godz.34min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Skład ze Szczecina nie będzie aktualny

Skorża:  Skład ze Szczecina nie będzie aktualny

Nie od dziś wiado­mo, że Lech to jeden z klubów w Ekstrak­lasie, który ma bard­zo sze­roką ławkę rez­er­wowych. Czy taka konkurenc­ka uzdrowiciel­ka wpłynę na drużynę? – Na pewno konkurenc­ja ma swo­je dobre i złe strony. W szat­ni musimy pra­cow­ać nad tym, by konkurenc­ja była tym samym co pres­ja, musimy men­tal­nie przy­go­tować naszych zawod­ników do tego. To ma być mobi­liza­c­ja. Okres przy­go­towaw­czy był dla nas z różnych względów dość trud­ny. Dla mnie najwięk­szym zadaniem jest usta­bi­li­zowaniem formy graczy ofen­sy­wnych, bard­zo się cieszę, że do zdrowia wró­cił Zaur i mamy w ataku coraz więk­sze pole manewru. W przy­pad­ku Ger­go nie ma już żad­nych prob­lemów zdrowot­nych, jest razem z Szymkiem Pawłowskim gotowy do gry. Naszym wielkim nieobec­nym będzie na pewno Karol Linet­ty. To zawod­nik, który razem z Łukaszem Trałką dyry­gował drużyną i będzie nam go bard­zo brakować, ktoś będzie musi­ał go w niedzielę zastąpić.

Nie wiado­mo też, czy w niedziel­nym meczu na boisku pojawi się kap­i­tan Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy, który doz­nał urazu pleców, podob­nie jak Darko Jevtić – Łukasz ma prob­le­my z ple­ca­mi i na razie jest poza drużyną. Czekam na raport medy­czny i nic więcej nie potrafię powiedzieć. Czy będzie mógł zagrać, to się okaże niebawem. Kandy­datem do gry za Łukasza jest oczy­wiś­cie Djoum, ale nie myślałem, że będzie to tak szy­bko – mówi tren­er Skorża.

Do tej pory z nowych graczy na boisku pojaw­ił się tylko David Hol­man, ale wiele wskazu­je, że w niedzielę debi­u­tować mogą pozostali – Ten tydzień przy­bliżył każdego z zawod­ników do jede­nast­ki. Nowi zawod­ni­cy zaczy­na­ją rozu­mieć naszą tak­tykę i grę. Czas pracu­je na ich korzyść. Kole­jne twarze niedłu­go powin­ny zamel­dować się na boisku.

W Szczecinie na lewym skrzy­dle zagrał Darek Formel­la, ale nie jest przesąd­zone, że młody piłkarz w niedzielę wys­tąpi od pier­wszej min­u­ty – Muhamed Kei­ta trenu­je z nami cały tydzień i będzie brany pod uwagę przy usta­la­niu składu. To piłkarz, który ma nieprze­ciętne umiejęt­noś­ci tech­nicznej i w meczu z Ruchem to może być  bard­zo ważny zawod­nik. Darek w Szczecinie zagrał co najm­niej dobry mecz i jest on dobrą opcją na skrzydło.

Kei­ta nie zagrał w żad­nym sparingowym meczu tej zimy, ale jak mówi opiekun lechitów, jest w dobrej formie – To ten Kei­ta, którego ja najlepiej pamię­tam z meczu z Jagiel­lonią w Pucharze Pol­s­ki. Widzę jego ogrom­ną deter­mi­nację i bard­zo mnie to cieszy. W takim mecz jak z Ruchem umiejęt­noś­ci tech­niczne będą istotne, dlat­ego ros­ną jego szanse, aby w tym meczu wystąpić.

Niedziele spotkanie będzie pier­wszym w  tym roku przed włas­ną pub­licznoś­cią, a na dodatek Lech będzie miał okazję ponown­ie wskoczyć  na podi­um ligowej tabeli – Liczę na sportową złość, gramy przed włas­ną pub­licznoś­cią. Po meczu w Szczecinie pojaw­iło się bard­zo dużo negaty­wnych opinii, ale prze­cież tam kom­plet punk­tów straciły Legia i Śląsk. Wciąż jesteśmy optymis­ta­mi, nasza gra na wios­nę ma być skutecz­na. Musimy seryjnie wygry­wać mecze, bo to jest nam bard­zo potrzeb­ne. Naprawdę liczę na pub­liczność i for­mę zawod­ników do ostat­niej minuty.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.