02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.30min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Sporo drużyn jeszcze straci punkty

Skorża: Sporo drużyn jeszcze straci punkty

Jutro lechi­ci powal­czą o kole­jne trzy punk­ty. Na drodze po mis­tr­zost­wo stanie gdańs­ka Lechia, z która w tym sezonie Kole­jorz wygrał już dwa razy. Na PGE Are­nie było 2:1, nato­mi­ast na Inea Sta­dion­ie 1:0.

Dwa ostat­nie wyjaz­dowe spotkana lechi­ci wygrali. W sezonie zasad­niczym pokon­ali Podbeskidzie 2:0, i niedawno Legię 2:1 – Chce­my kon­tyn­uować naszą zwycięską passe. To będzie trud­ny mecz, z trud­nym rywalem, ale nie zakładamy innego sce­nar­iusza niż wal­ka o zwycięst­wo. Po meczu ze Śląskiem jesteśmy pełni optymiz­mu. Druży­na jest przy­go­towana, by wal­czyć w niedzielę o zwycięst­wo – mówił na kon­fer­encji Maciej Skorża.

Lechi­ci na swoich ple­cach czu­ją odd­ech warsza­wskiej Legii, która już dziś zmierzy się z Pogo­nią Szczecin – Nie sądzę, by jakakol­wiek druży­na poza nami zdobyła kom­plet punk­tów do koń­ca. Te mecze są bard­zo wyrów­nane i o stratę punk­tów jest dość łat­wo. W niedzielę chce­my zagrać jak najlep­szy mecz, a to nie jest rzecz niemożli­wa. Mamy swo­je atu­ty, potrafil­iśmy wygrać przy Łazienkowskiej, to tym bardziej powin­niśmy wal­czyć o trzy punk­ty w Gdańsku. Ja przeczuwam, że sporo drużyn jeszcze punk­ty potraci – przyz­na­je tren­er i mówi, że pozostałe mecze też będą trudne – Nie może­my myśleć, że po meczu z Lechią będzie już z gór­ki. Mówiąc, że niedziel­ny mecz będzie przeło­mowy, a potem już będzie z gór­ki to samobójst­wo. Lech musi być zmo­bi­li­zowany do 90 min­u­ty meczu z Wisłą. Momentem naj­gorszym jest brak koncentracji.

Lechia u siebie jest bard­zo groź­na drużyną. Na wios­nę jeszcze żad­na druży­na nie wyjechała z Gdańs­ka z trze­ma punk­ta­mi – Lechia u siebie będzie chci­ała narzu­cić swo­je warun­ki. Mówie­nie, że Lechia to tylko Sebas­t­ian Mila jest złudne. Cała dru­ga linia jest dość ciekawa. Z kilko­ma piłkarza­mi miałem okazję pra­cow­ać i wiem jaka jest ich wartość. Kuba, Ariel, Daniel to są zawod­ni­cy bard­zo wartoś­ciowi jak na naszą ligą. Potrafią wykre­ować sporo sytu­acji. U nas dyscy­plina tak­ty­cz­na musi być na jak najwyższym poziomie, musimy to wykon­ać perfekcyjnie.

Do tej pory w Gdańsku tren­er Sko­rża grał dwa raz. Raz z Legią, raz z Wisłą – Z Trójmi­astem mam wspom­nienia i dobre i niedo­bre. Mecz w 2012 roku przekreślił szanse Legii na mis­tr­zost­wo, ale pamię­tam też mecz z Wisłą, kiedy wygral­iśmy 4:2 i otworzyło to nam drogę do obrony tytułu. Mam nadzieję, że w niedzielę będę w takim nas­tro­ju, jak wtedy po meczu z Wisłą – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.